(16.03.2018) Abris rozważa w 2018/2019 roku IPO spółki Etos - właściciela marki Diverse
/ Najnowsze / (16.03.2018) Abris rozważa w 2018/2019 roku IPO spółki Etos – właściciela marki Diverse

(16.03.2018) Abris rozważa w 2018/2019 roku IPO spółki Etos – właściciela marki Diverse

Abris rozważa w 2018/2019 roku IPO spółki Etos

Abris rozważa w 2018/2019 roku IPO spółki Etos

Abris Capital Partners Ltd. rozważa wyjście z inwestycji w spółkę Etos – właściciela marki odzieżowej Diverse – poprzez pierwotną ofertę publiczną, która mogłaby mieć miejsce w tym lub przyszłym roku, poinformował ISBnews partner i współzałożyciel Abrisu George Swirski.

„Diverse ma sukcesy niesamowite, bardzo ładnie rośnie. Szukamy dla niego rozwiązania, rozważamy wyjście przez giełdę – kiedyś już do tego się przymierzaliśmy, ale nie był to odpowiedni moment ze względu na sytuację na rynku” – powiedział Swirski w rozmowie z ISBnews w kuluarach VII edycji Polish Economic Forum 2018 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics (LSE), zrzeszonych w „LSE SU Polish Business Society”. Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum.

„Teraz wracamy do tematu. Spółka ma za sobą kilka lat dobrych wyników i wydaje nam się, że to może być dobre rozwiązanie. Rozważamy to wyjście w tym lub przyszłym roku” – dodał.

W 2015 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Etos – właściciela marki Diverse – w związku z ofertą publiczną akcji serii A1 oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A1. Oferty jednak nie przeprowadzono.

Marka Diverse powstała w 1993 r. Jest obecna w ok. 300 punktach detalicznych zlokalizowanych na terenie Polski.

O spółce

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Polski startup rewolucjonizuje logowanie

startupy.tv | Dariusz Żuk, Business Link Poland
Analiza Raportów Rocznych Spółek Publicznych: Tomasz Prusek, Fundacja Przyjazny Kraj
Comments are disabled

FreshMail.pl