/ Najnowsze / Akcjonariusze BOŚ Banku zdecydują o emisji do 40 mln akcji bez prawa poboru

Akcjonariusze BOŚ Banku zdecydują o emisji do 40 mln akcji bez prawa poboru

BOŚ Bank

BOŚ Bank

Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydują o emisji do 40 mln akcji serii V o wartości do 400 mln zł, emitowanych w ramach subskrypcji prywatnej bez prawa poboru, wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie banku postanawia podwyższyć kapitał zakładowy banku o kwotę nie niższą niż 10 złotych, ale nie wyższą niż 400 000 000 złotych, tj. do kwoty nie niższej niż 628 732 460 złotych i nie wyższej niż 1 028 732 450 złotych poprzez emisję nie mniej niż i nie więcej niż 40 000 000 akcji serii V o wartości nominalnej 10 złotych każda. Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru (…)” – czytamy w projektach uchwał.

Cena emisyjna akcji serii V zostanie ustalona przez radę nadzorczą banku z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi popytu.

„Z uwagi na zmienność sytuacji na rynkach kapitałowych oraz okres upływający pomiędzy dniem podjęcia przez nadzwyczajne walne zgromadzenie uchwały a dniem ustalenia ceny emisyjnej akcji serii V, udzielenie radzie nadzorczej banku upoważnienia w tym zakresie jest uzasadnione oraz zgodne z interesem banku” – podano także.

O spółce

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ SA.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Mateusz Namysł, #21 PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Paweł Szczepanik przedstawia: SP500, DAX, WIG BANKI, WIG20, sWIG80 | Analiza techniczna
Albert „Longterm” Rokicki, #78 PYTANIA DO LONGTERMA
Comments are disabled

FreshMail.pl