/ Giełda / Archicom pozyskał z prywatnej emisji obligacji 50 mln zł

Archicom pozyskał z prywatnej emisji obligacji 50 mln zł

Archicom

Archicom

Archicom SA pozyskał 50 mln zł z prywatnej emisji obligacji skierowanej do inwestorów finansowych, podała spółka.

„Spółka wyemitowała 4-letnie papiery o zmiennym oprocentowaniu WIBOR 3M powiększonym o 2,9% marży, które zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst. Spółka wyemitowała 50 000 obligacji o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Wypłata odsetek będzie następować w okresach kwartalnych. Wykup obligacji nastąpi w lipcu 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

„Emisja obligacji wzmacnia nasz bilans i daje jeszcze większy komfort w dalszym rozwoju Archicom. Na bieżąco rozpoczynamy nowe inwestycje, by utrzymać ponad 2 000 mieszkań w ofercie. Nasza ponad dwuletnia obecność na rynku kapitałowym, zarówno jeśli chodzi o akcje, jak i obligacje, udowodniła, że potrafimy w efektywny sposób wykorzystywać pozyskane środki na rozwój i w efekcie wypracowywać dobre wyniki finansowe. Potwierdza to zaufanie, którym obdarzyli nas inwestorzy. Dzięki temu, oferując bezpieczne papiery dłużne, jesteśmy w stanie pozyskać środki na atrakcyjnych warunkach” – powiedział członek zarządu Archicom Paweł Ruszczak, cytowany w komunikacie.

Archicom w ramach obowiązującego programu, ma możliwość emisji dodatkowych obligacji o wartości 85 mln zł. W tym momencie spółka nie podjęła decyzji czy skorzysta z tej opcji. Oferującym obligacje jest mBank Dom Maklerski.

O spółce

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2016 roku.

Źródło: ISBnews, 11.07.2018
Zdjęcie: archicom.pl

Zobacz także: Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics

Paweł Szczepanik przedstawia: WADY I ZALETY STRATEGII INWESTYCYJNYCH | Analiza techniczna
Nowa strategia Nestmedic
Comments are disabled

FreshMail.pl