Arts Alliance jest "na ostatnim etapie" przygotowań do debiutu na NewConnect
/ Najnowsze / Arts Alliance jest „na ostatnim etapie” przygotowań do debiutu na NewConnect

Arts Alliance jest „na ostatnim etapie” przygotowań do debiutu na NewConnect

Arts Alliance

Arts Alliance

Arts Alliance SA – spółka z grupy Midven SA – jest „na ostatnim etapie” prac związanych z dopuszczeniem akcji do obrotu na rynku NewConnect, poinformował prezes Zbigniew Stawinoga. Midven podtrzymuje, że chce przejść z rynku NewConnect na główny rynek GPW i nie wyklucza emisji akcji.

„Arts Alliance jest na ostatnim etapie prac związanych z dopuszczeniem akcji do obrotu na rynki NewConnect i wkrótce powinna dołączyć do Prime Bit Games, która ten proces zakończyła sukcesem. Obie spółki poza własnymi projektami pracują jednocześnie nad 2-ma wspólnymi produkcjami gier dedykowanych na różne platformy, co pokazuje jak kluczowa jest wymiana know-how w naszej grupie oraz współpraca pomiędzy poszczególnymi podmiotami” – powiedział Stawinoga, cytowany w komunikacie.

Wcześniej spółka podała, że w ramach oferty prywatnej przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku, pozyskała 1 mln zł, zaś emisja zakończyła się 40-procentową nadsubskrypcją.

Midven SA posiada także doradców, wspierających spółkę w przygotowaniach do zmiany parkietu. Zarząd Midven nie wyklucza emisji akcji, której celem będzie dofinansowanie wybranych projektów z posiadanego portfolio.

„Widzimy, że obecnie jest bardzo dobra koniunktura na spółki technologiczne i producentów gier. To, oczywiście, nie przypadek, gdyż Polacy należą do czołówki światowej w tej dziedzinie z jednoczesnymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Naszym celem jest wsparcie dla spółek portfelowych z jednoczesną korzyścią dla całej grupy kapitałowej Midven. Pracujemy także nad organicznym tworzeniem produktów w segmencie IoT” – powiedział prezes spółki Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami, które mogą wzmocnić grupę jeszcze przed debiutem na GPW.

„Nadal w kręgu naszych zainteresowań są podmioty z branży gier, oraz IoT. Chcemy, by takie projekty wkomponowały się w strukturę grupy i uzupełniły jej kompetencje. Nie zapominamy też o rozwoju organicznym. Chcemy by docelowo nasza grupa miała mocne oparcie w segmencie B2B, który może zapewnić stabilizację i przewidywalność przychodów. Liczymy również na nasze spółki gamingowe, które bardzo intensywnie pracują nad własnymi produkcjami, co może się przełożyć na wyniki finansowe Midven w kolejnym roku” – dodał Zając.

Niezależnie od projektów IoT czy pośredniego współfinansowania gier, Midven aktywnie wspiera spółki z segmentu B2B, tak jak choćby: Bookre tworzący rozwiązanie Business Travel w obszarze B2B, czy Parcel Technik – producenta tanich skrytek pocztowych. Spółka jest zaangażowana kapitałowo również w spółkę giełdową Medard, który w swoim założeniu biznesowym zaangażowany jest w realizację akademików studenckich, podano także.

O spółkach

Arts Alliance SA koncentruje swoje działania na produkcji gier internetowych z jednoczesnym wykorzystywaniem synergii ze spółkami stowarzyszonymi w jego portfolio.

Midven SA zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 roku. Portfolio grupy obejmuje: Arts Alliance SA, Prime Bit Games SA (pośrednio), TNN Finance SA prowadzący 3-ci największy kantor internetowy, Bookre z B2B Business Travel, Parcel Technik SA producent tanich skrytek pocztowych czy Medard SA działający w segmencie nieruchomości typu REiT.

Źródło: ISBnews, 19.06.2018

Zobacz także: Aktywność spółek z portfela LARQ

Blockchain – rewolucja szybsza niż początki internetu
T-Bull SA, Damian Fijałkowski – Członek Zarządu, #295 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl