BAH ma gwarancję odkupu aut i części po zakończeniu umowy importerskiej – inwestorzy.tv
/ Biznes / BAH ma gwarancję odkupu aut i części po zakończeniu umowy importerskiej

BAH ma gwarancję odkupu aut i części po zakończeniu umowy importerskiej

BAH

BAH

Jaguar Land Rover jest gotów po wygaśnięciu umowy importerskiej w 2020 r. odkupić od British Automotive Polska (część importerska British Automotive Holding – BAH) niesprzedane samochody, części zamienne oraz akcesoria, wynika z listu intencyjnego otrzymanego przez BAH od koncernu JLR.

„British Automotive Polska SA (BAP) spółka importerska zależna od BAH SA otrzymała od Jaguar Land Rover Deutschland – spółki będącej centralą koncernu JLR na Europę – deklarację odkupu od BAP niesprzedanych, niezarejestrowanych i fabrycznie nowych samochodów oraz części zamiennych i akcesoriów po wygaśnięciu umowy importerskiej. Obecnie BAP musi zapewnić odpowiednie poziomy zatowarowania zarówno dla dilerów własnych, jak i zewnętrznych, co oznacza konieczność utrzymywania i finansowania zapasów dla całego rynku polskiego. Deklaracja odkupu aut i części zamiennych minimalizuje ryzyko, że w momencie zakończenia umowy importerskiej BAP zostanie z dużą ilością towaru, co utrudniłoby mu zakończenie działalności i spłatę wszystkich swoich zobowiązań” – czytamy w komunikacie.

„W naszej ocenie, otrzymane pismo powinno rozwiać potencjalne wątpliwości dotyczące działalności BAP do czasu wygaśnięcia umowy importerskiej, a także w tym samym kontekście obawy o ewentualne wzrosty zapasów spółki wynikające ze wzrostu sprzedaży i popytu na samochody JLR w Polsce. Ten list intencyjny jest również wyrazem i potwierdzeniem dobrej woli oraz gotowości współpracy obu stron nad bezkonfliktowym zakończeniem działalności importerskiej przez BAP i jej rozpoczęciem bezpośrednio przez koncern JLR” – powiedział wiceprezes BAH odpowiedzialny za pion importerski Arkadiusz Miętkiewicz, cytowany w komunikacie.

W przesłanym dokumencie Jaguar Land Rover Deutschland informuje jednocześnie, że w okresie przejściowym obowiązują dotychczasowe plany sprzedażowe oraz że koncern JLR będzie, jak dotychczas, współpracować z BAP w zakresie zapewnienia ciągłości działania sieci dilerskiej, podano również.

O spółce

British Automotive Holding SA to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 roku jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews, 08.11.2018
Zdjęcie: ba-holding.pl

Zobacz także: #BIZNESwDRODZE, odcinek 9, Karol Zarajczyk, URSUS SA

Czy warto inwestować w nieruchomości w małych i średnich miastach
Banking Forum & Insurance Forum: Zbigniew Masłowski, Salesbook Sp. z o.o.
Comments are disabled

FreshMail.pl