+48 601 632 601
/ Najnowsze / Bloober Team – strategia na najbliższe lata (2018-2020)

Bloober Team – strategia na najbliższe lata (2018-2020)

Bloober Team

Bloober Team

Bloober Team SA planuje przejść na rynek główny GPW z NewConnect w 2018 r., rozważa też przejęcie podmiotu z polskiego rynku gier, poinformował prezes Piotr Babieno. Bloober Team uruchomi też spółkę w USA, która ma zająć się sprzedażą produktów grupy na rynku amerykańskim i światowym.

„Spółka planuje w 2018 roku przejść na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prace nad dokumentem informacyjnym są w znacznym stadium zaawansowania i spółka planuje złożyć go do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu najbliższych tygodni” – czytamy w komunikacie.

„Rozważamy również przejęcie ciekawego podmiotu z polskiego rynku gier” – powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

W przyszłym roku gamedeveloper obchodzi 10-lecie istnienia. Jubileusz zbiegnie się z przewidzianym na 2018 rok uruchomieniem oddziału w Stanach Zjednoczonych.

„Bloober Team NA z siedzibą w Kalifornii zajmie się działaniami sprzedażowo-promocyjnymi gier z portfela Grupy Bloober Team na rynku amerykańskim i światowym” – czytamy w komunikacie.

Na początku przyszłego roku Bloober Team przedstawi założenia nowego planu motywacyjnego, tym samym rezygnując ze skupu akcji własnych w ramach przyjętego w lipcu przez walne zgromadzenie programu motywacyjnego, zapowiedziała również spółka.

Założenia do strategii biznesowej Bloober Team SA na lata 2018-2020 zakładają m.in. wydanie czterech tytułów do końca 2019 roku i produkcję wyłącznie w segmencie horror psychologiczny, podała spółka. „Layers of Fear: Legacy” zadebiutuje na Nintendo Switch już w I kwartale 2018 r., podała spółka.

„Jeszcze w tym tygodniu ruszamy z kampanią promocyjną dla tego tytułu. O wejściu na rynek trzech pozostałych produkcji, będziemy informowali wraz z ustaleniem dat ich premier. W nadchodzących latach będziemy zdecydowanie większą wagę przykładać do właściwego ustawienia premier naszych tytułów” – powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Spółka zakończyła już prace produkcyjne nad grą „Layers of Fear: Legacy”, dodano.

„Zgodnie z założeniami przyjętej strategii, Bloober Team zamierza tworzyć wyłącznie gry z gatunku horror psychologiczny, wydając docelowo dwie gry rocznie w przedziale cenowym między 19,99 a 39,99 USD/euro” – czytamy dalej.

Krakowska spółka równolegle planuje rozwój własnych brandów na różnych polach eksploatacji.

„Aby zbudować marki, potrzebujemy dołożyć inne media – nie chcemy ograniczać posiadanych IP wyłącznie do branży gier. Będziemy rozwijać współpracę z naszymi partnerami biznesowymi, a o jej efektach poinformujemy niebawem. Jednocześnie zamierzamy kontynuować prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu chcemy ‚przeskoczyć’ naszą konkurencję” – zapowiedział prezes.

O spółce

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 r. Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Startupy.tv | Michał Dziergwa, FLASH Robotics

Ustawa o jawności życia publicznego OKIEM PRAWNIKA
#7 Śniadanie Inwestorów
Comments are disabled

FreshMail.pl