+48 601 632 601
/ Najnowsze / British Automotive Holding: w ciągu 2-3 lat sprzedaż prawdopodobnie przekroczy 1 mld zł

British Automotive Holding: w ciągu 2-3 lat sprzedaż prawdopodobnie przekroczy 1 mld zł

British Automotive Holding

British Automotive Holding

British Automotive Holding (BAH, wcześniej Marvipol) ocenia, że przy zakładanym dwucyfrowym tempie wzrostu sprzedaży samochodów, przychody motoryzacyjnej grupy mogą przekroczyć 1 mld zł w ciągu 2-3 lat, poinformowała spółka podczas czatu inwestorskiego, zorganizowanego przez ISBnews.

„Zakładamy, że będziemy dalej zwiększać sprzedaż samochodów w dwucyfrowym tempie. W związku z tym wartość sprzedaży może wzrosnąć ponad 1 mld zł w ciągu 2-3 lat” – napisał zarząd BAH podczas czatu.

W ubiegłym tygodniu spółka informowała, że widzi mocne przesłanki dla podwojenia sprzedaży samochodów w perspektywie kilku lat wobec spodziewanych w tym roku 2,5 tys. sprzedanych pojazdów.

„Naszą sprzedaż napędzać będzie wzrost samego rynku, jak i naszego udziału w nim, wzrost sprzedaży obecnych modeli samochodów oraz wprowadzanie nowych modeli, oraz w końcu rozszerzenie sieci sprzedaży Jaguar Land Rover w Polsce” – napisał zarząd na czacie.

„Hitami sprzedaży JLR są SUV-y. W marce Land Rover – Range Rover Sport, w marce Jaguar – F-Pace. Sprzedaż tych modeli zdecydowanie przekracza nasze założenia na bieżący rok” – podkreślił także zarząd.

Według niego, w 2018 r. do sprzedaży trafią Jaguary E-Pace i I-Pace. W przyszłym roku do oferty trafią też odświeżone dwa flagowe modele LR – Range Rover i Range Rover Sport.

„I-Pace trafi do sprzedaży w III kw. 2018 r. I-Pace ma ogromny potencjał technologiczny. Spodziewamy się, że będzie najbardziej wolumenowym modelem elektrycznym w klasie premium. Zwracamy również uwagę na E-Pace, nowego kompaktowego SUV Jaguar, dostępnego w sprzedaży od stycznia 2018 r., który ma potencjał, by stać się jednym z bestsellerów grupy już w przyszłym roku” – wskazał BAH.

Zarząd podał także, że w przyszłości sprzedaż samochodów innych marek nie jest wykluczona: „Jesteśmy otwarci na okazje rynkowe, nie wykluczamy takiej ewentualności” – podsumował.

O spółce

W listopadzie akcjonariusze BAH – British Automotive Holding – (Marvipol) oraz Marvipol Development zdecydowali o dokonaniu podziału spółki Marvipol poprzez przeniesienie części majątku na spółkę Marvipol Development oraz o zmianie nazwy Marvipol na British Automotive Holding (BAH). BAH będzie rozwijał dotychczasowy segment motoryzacyjny spółki, a Marvipol Development – deweloperski.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: CwMedia SA Okiem ANALITYKA #25, Łukasz Feldman

#6 Śniadanie Inwestorów
Mateusz Namysł, #20 PODSUMOWANIE MIESIĄCA
Comments are disabled

FreshMail.pl