Trzecia edycja Capital Market Forum – inwestorzy.tv
/ Wydarzenia / Trzecia edycja Capital Market Forum

Trzecia edycja Capital Market Forum

Capital Market Forum 2018

Ponad 200 uczestników i 10 tysięcy osób oglądających transmisję internetową. Tegoroczna edycja Capital Market Forum była gratką dla entuzjastów rynku nieruchomości. Condoinwestycje – to jeden z głównych tematów. Opublikowany premierowo raport potwierdził ogromne zainteresowanie i potencjał tego nowego rynku. Spotkanie organizowała telewizja inwestorzy.tv.

10
GRU 2018

200
UCZESTNIKÓW

10000
UCZESTNIKÓW ONLINE
10 grudnia 2018 roku w budynku GPW w Warszawie odbyła się kolejna – trzecia już – edycja Capital Market Forum. W trakcie spotkania, które poprowadził Konrad Okła, Prezes Zarządu Realko Sp. z o.o., mówiono m.in. o nastrojach na rynku kapitałowym, niedawnych aferach związanych z nieruchomościami, ale także o przykładach udanych inwestycji. Opowiadał o nich gość specjalny – Wojciech Orzechowski z WIWN.

"Nieruchomości, jakby popatrzeć na wszystkie instrumenty, które służą do pomnażania pieniędzy, są dzisiaj chyba najbezpieczniejsze, bo nawet jeśli będzie jakiś kryzys, to jest korekta, ale potem te nieruchomości wracają. Gdy w 2008 zastała nas ta korekta, to w 2016 nasze nieruchomości odzyskały wartość, po której je kupowaliśmy w 2008. Teraz mamy już 35-procentowe wzrosty tych wartości."
– mówił Wojciech Orzechowski z portalu WIWN.pl.
Podczas CMF podkreślano potencjał rynku nieruchomości w Polsce, mówiono także o wprowadzonych dyrektywach zabezpieczających rynek, mieszkaniach pod wynajem i tzw. flipach, dźwigniach w finansowaniu inwestycji oraz o condohotelach – nieruchomościach z dochodem pasywnym.
"W condohtelach niezmiernie ważne jest bezpieczeństwo inwestowania. Warto wybierać podmioty, które podchodzą profesjonalnie do inwestowania i planowania biznesów. Ważnym jest też fakt budowania inwestycji – wybranie inwestora, który faktycznie tę realizację będzie w stanie wykonać. To też zaczyna mieć coraz większe znaczenie."
– podkreślała Marlena Kosiura z portalu InwestycjewKurortach.pl

Panele dyskusyjne

Perspektywy - rynek nieruchomości

W trakcie spotkania odbył się również panel dyskusyjny „Perspektywy dla rynku nieruchomości inwestycyjnych”. Wzięli w nim udział: Rafał Kincer – Dyrektor Operacyjny Inwestycji Unique Apartments, Artur Kozieja – Właściciel Europlan Sp. z o.o., Ernest Kuś – Prezes Zarządu Eudeco Sp. z o.o., Maciej Szatkowski – Prezes Spółdzielni Właścicieli Blue Marine Mielno oraz Artur Wach – CEO, Co-Founder Wprost Nieruchomości.

"Rynek się rozwija i będzie się rozwijać. Analizując inwestycje rozpatrujemy dwa typy rynków – condo i hotele. W tej chwili rynek jest bardzo rozgrzany. Nie ma dzisiaj alternatywy tak dobrej na rynku, ponieważ z jednej strony ten kapitał jest zainwestowany i pracuje, z drugiej – jest superzabezpieczony."
– mówił Ernest Kuś – Prezes Zarządu Eudeco Sp. z o.o.

Perspektywy - rynek kapitałowy

Po pierwszym panelu omówiono także „Perspektywy dla rynku akcji i obligacji na polskim rynku kapitałowym”. W debacie udział wzięli Sobiesław Kozłowski – Dyrektor Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego Domu Maklerskiego Noble Securities SA, Jakub Menc – Zarządzający Funduszami Akcji w Skarbiec TFI SA, Jan Rekowski – Dyrektor Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w DM PKO BP i Marek Zuber – Ekonomista.
Rozmowa dotyczyła ryzyk, szans, ale i wyzwań, które daje awans polskiej giełdy w FTSE Rusell, postrzegania Polski na świecie, ewentualnego zahamowania w 2019 roku, różnic pomiędzy ratingiem a kwalifikacją do rynku, kryzysu zaufania na giełdzie, kupowania spółek energetycznych, idei PPK, a także wpływu polityki na inwestycje.
"Awansowaliśmy do Ekstraklasy – fajnie, ale musimy jeszcze nabrać trochę szlifów. Wydaje mi się, że jest ryzyko pułapki średniego wzrostu, także zobaczymy, czy uda nam się stworzyć w skrócie polskiego Apple’a, Samsunga, bo póki co widzimy, że takich tematów jest mało. Przykładem pozytywnym jest CDR."
– mówił Sobiesław Kozłowski – Dyrektor Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego Domu Maklerskiego Noble Securities SA

W spotkaniach i networkingu brało udział łącznie ponad 200 osób, a 10 tysięcy śledziło wydarzenie w internecie. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Capital Market Forum dostępne są na cmf.inwestorzy.tv.

Organizator – Inwestorzy.tv

Organizator Capital Market Forum to inwestorzy.tv. Telewizja internetowa rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku, wypełniając niszę na rynku medialnym. W przeciągu czterech miesięcy od uruchomienia serwisu inwestorzy.tv zanotowali ponad 100 tysięcy wyświetleń na YouTube ze stałą dynamiką wzrostu liczby wyświetleń o około tysiąc dziennie. Obecnie to 1,3 milionów wyświetleń na YouTube i codzienna odwiedzalność w przedziale 2 do 65 tysięcy. Wynik powiększają także wyświetlenia na Facebooku – jest ich ponad 450 tysięcy. Biorąc pod uwagę wąską i wyspecjalizowaną grupę docelową, liczby te stanowią bardzo dobry wynik.
Nagrania odbywają się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie spółka we wrześniu 2016 roku uruchomiła Centrum Inwestora oraz posiada własne studio nagrań. Ekipa inwestorzy.tv jest obecna także na wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych w Polsce, obejmując nad nimi patronat medialny. Spółka jest również organizatorem Gali Rekiny Biznesu oraz Capital Market Forum.

Wideorelacja Capital Market Forum 2018

Capital Market Forum 2018 w obiektywie

Partnerzy Capital Market Forum 2018

Zobacz także: Capita Market Forum 2017
Comments are disabled