CD PROJEKT powołuje nową spółkę w ramach Grupy Kapitałowej - Spokko
/ Najnowsze / CD PROJEKT powołuje nową spółkę w ramach Grupy Kapitałowej – Spokko

CD PROJEKT powołuje nową spółkę w ramach Grupy Kapitałowej – Spokko

Spokko

Spokko

Nowa spółka Grupy CD PROJEKT będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD PROJEKT RED.

„Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD PROJEKT” – powiedział Adam Kiciński, Prezes Grupy CD PROJEKT.

Maciej Weiss razem z Rafałem Staszewskim, współtwórcy marki Spokko i liderzy nowego projektu, weszli do zarządu powołanej spółki.

„Bardzo się cieszymy, że CD PROJEKT uwierzył w nasz pomysł. Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie” – komentuje Maciej Weiss.

O spółce

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

Źródło: Spółka, 20.08.2018

Zobacz także: Albert „Longterm” Rokicki, #96 PYTANIA DO LONGTERMA (10.08.2018)

Agora SA, Bartosz Hojka – Prezes Zarządu, #233 PREZENTACJE WYNIKÓW
Mateusz Namysł, #27 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (03.08.2018)
Comments are disabled