CI Games nawiązuje współpracę z Defiant Studios przy "Lords of the Fallen 2"
/ Najnowsze / CI Games nawiązuje współpracę z Defiant Studios przy „Lords of the Fallen 2”

CI Games nawiązuje współpracę z Defiant Studios przy „Lords of the Fallen 2”

CI Games

CI Games

CI Games SA wybrał Defiant Studios do produkcji drugiej części gry „Lords of the Fallen”, podała spółka.

„Defiant Studios, zespół weteranów branży gier z Nowego Jorku, wyprodukuje drugą część znanego hitu studia CI Games – ‚Lords of the Fallen’. Warszawski deweloper zakończył długi proces wyboru partnera, któremu powierzy kreację swojego projektu” – czytamy w komunikacie.

„Prowadziliśmy rozmowy z wieloma uznanymi globalnie studiami deweloperskimi, które wykazywały żywe zainteresowanie tworzeniem kolejnej edycji Lords of the Fallen i otrzymaliśmy kilka mocnych ofert. Ostatecznie zdecydowaliśmy się rozwijać ten projekt wraz z Defiant Studios, ponieważ byliśmy pod wrażeniem ich koncepcji dla tej gry, doświadczeniem produkcyjnym i osiągnięciami ich deweloperów. W Defiant pracują jedni z najbardziej utalentowanych twórców w branży, jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że to oni wyprodukują kontynuację Lords of the Fallen. Czekamy z niecierpliwością na moment, kiedy gra trafi na globalny rynek gier na konsole i komputery PC” – powiedział prezes CI Games Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

„Lords of the Fallen” (wydana w wersji na konsole i komputery PC w 2014 roku), jest wymagającą grą z gatunku akcji-RPG. Gra do tej pory sprzedała się w ponad 2 mln egzemplarzy.

Defiant Studios to niezależne, prywatne studio deweloperskie, które tworzą doświadczeni game developerzy, sprawdzeni przy produkcjach osiągających najlepsze wyniki sprzedażowe gier klasy AAA. Studio zostało utworzone w Nowym Jorku w 2016 r. przez byłych współzałożycieli Avalanche Studios New York – zespołu, który zajmował się produkcją tytułów, sprzedanych w milionach egzemplarzy (m.in. „Just Cause 3”).

„Prowadziliśmy rozmowy z CI Games przez kilka miesięcy i przeszliśmy przez szczegółowy proces zapoznawania się z wzajemnymi oczekiwaniami i motywacjami odnośnie ‚Lords of the Fallen 2’. Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaangażować nasze studio do produkcji świetnej gry ze znanej serii. Nasz zespół był bardzo podekscytowany możliwością wyprodukowania kolejnej edycji ‚Lords of the Fallen’, od kiedy zaczęliśmy pracę nad naszą ofertą dla CI Games. Cieszymy się zwłaszcza ze swobody kreatywnej, którą chce nam zaoferować warszawskie studio” – powiedział dyrektor zarządzający Defiant Studios David Grijns, cytowany w komunikacie.

Partnerstwo pomiędzy CI Games a Defiant Studios to krok ku realizacji ważnego elementu strategii warszawskiego dewelopera, która zakłada współpracę z silnymi zewnętrznymi zespołami deweloperskimi, w celu dostarczenia graczom wysokiej jakości doznań związanych z grą, zaznaczono w informacji.

„Podpisanie umowy na publishing kolejnej części ‚Lord of the Fallen’ jest bardzo ważnym krokiem dla CI Games jako wydawcy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne porozumienia z deweloperami zewnętrznymi, aby pokazać ich projekty globalnej widowni, chcemy budować z nimi długoterminowe relacje. Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy rozmowy z wieloma utalentowanymi studiami deweloperskimi z całego świata i wkrótce będziemy mogli powiedzieć coś więcej na temat wyniku tych rozmów” – podsumował Tymiński.

O spółce

CI Games SA to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku. (początkowo jako City Interactive).

Źródło: ISBnews, 04.06.2018

Zobacz także: startupy.tv | Andrew Hope, Salesbook

MCI Capital SA, Ewa Ogryczak – Wiceprezes Zarządu, CFO, #218 PREZENTACJE WYNIKÓW
AMBRA zapowiada podwyżkę dywidendy
Comments are disabled

FreshMail.pl