Comarch pomoże uruchomić LG U+ jedną z pierwszych sieci 5G na świecie
/ Najnowsze / Comarch pomoże uruchomić LG U+ jedną z pierwszych sieci 5G na świecie

Comarch pomoże uruchomić LG U+ jedną z pierwszych sieci 5G na świecie

Comarch

Comarch

Comarch SA podpisał umowę z koreańskim operatorem LG U+ na prace, obejmujące całkowitą przebudowę zasobów sieciowych i zarządzania usługami koreańskiego operatora. Zmiany, będące etapem wstępnym wdrożenia sieci 5G, dotkną przede wszystkim obszarów dostarczania i monitorowania usług sieciowych, podała spółka.

„Projekt pozwoli LG U+ na migrację ze starego, rozwijanego wewnętrznie rozwiązania do nowoczesnego i wszechstronnego ekosystemu telekomunikacyjnego. Comarch będzie nadzorował wdrażanie kompletnego zestawu rozwiązań konsolidujących wykorzystywane dotychczas narzędzia w zunifikowaną i skalowalną platformę, wspierającą mobilną i stacjonarną sieć koreańskiego dostawcy telekomunikacyjnego. Planowana przebudowa stosu OSS będzie kluczowa dla planów uruchomienia jednej z pierwszych na świecie komercyjnej sieci 5G” – czytamy w komunikacie.

Projekt zaowocuje optymalizacją wewnętrznych procesów firmy i poprawą doświadczenia użytkowników końcowych. Ponadto rozwiązanie dostarczone przez Comarch pomoże przełamać silosową architekturę IT systemów LG U+, co pozwoli na doskonalszą komunikację między jego modułami. Zwiększona zostanie także automatyzacja, udostępnione zostaną narzędzia do tworzenia logicznych warstw połączeń sieciowych w ujednoliconym formacie, pojawi się wsparcie dla wirtualizacji a także możliwość monitorowania sieci i usług. Po zakończeniu wdrożenia nowa platforma zostanie wyposażona w moduł Intelligent Assurance & Analytics z wbudowanym mechanizmem uczenia maszynowego, podano także.

„Umowa z LG U+ to kamień milowy w rozwoju Comarch. Praca nad wsparciem dla jednego z pierwszych komercyjnych wdrożeń sieci 5G potwierdza, że należymy do innowatorów branży telekomunikacyjnej. Dostarczenie naszej platformy OSS, która obejmuje blisko 20 modułów, zapewni naszym klientom światowej klasy system, który pozwoli na efektywne zarządzanie usługami dostarczanymi przez sieci mobilne i stacjonarne. Dodatkowo tak ważne wdrożenie dla czołowego koreańskiego operatora telefonii komórkowej pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na rynkach azjatyckich” – powiedział EVP Sales sektora telekomunikacyjnego w Comarch Jacek Lonc, cytowany w komunikacie.

„W LG U+ używamy obecnie własnego systemu OSS. Ponieważ jego architektura oparta jest na silosach, wdrażanie technologii takich, jak 5G czy wirtualizacja sieci jest dla nas źródłem wielu trudnych wyzwań. Pomyślne wdrożenie platformy Comarch pozwoli nam na zbudowaniu przewagi konkurencyjnej polegającej na bardziej wydajnych procesach biznesowych i szybszych wdrożeniach nowych technologii” – powiedział lider zespołu programistycznego w LG U+ Hokyung Kwon, cytowany w komunikacie.

O spółkach

Firma LG U+ została założona 11 lipca 1996 roku i dąży do rozwoju usług telekomunikacyjnych, szybkiego Internetu, VoIP i IPTV, a także innych metod transmisji danych. Jest pierwszym na świecie operatorem, który stworzył ogólnokrajową sieć LTE oferującą superszybką łączność doskonałej jakości. Teraz wkracza w epokę 5G i IoT.

Comarch SA specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1999 roku. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,1 mld zł w 2017 roku.

Źródło: ISBnews, 25.06.2018

Zobacz także: startupy.tv | Julia Krysztofiak-Szopa, Startup Poland

#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
7LEVELS SA, Krzysztof Król – Wiceprezes Zarządu, #296 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl