Czy hossa potrwa jeszcze rok?
/ Debata inwestycyjna Starfunds / Czy hossa potrwa jeszcze rok?

Czy hossa potrwa jeszcze rok?

O1REwotCWMc.jpg

Ewentualna recesja czy przedłużająca się dobra passa? O sytuacji w Stanach Zjednoczonych rozmawiali na antenie inwestorzy.tv przedstawiciele trzech TFI. Debatę poprowadził Grzegorz Pułkotycki – Dyrektor Inwestycyjny w Starfunds.

W Debacie inwestycyjnej Starfunds udział wzięli Grzegorz Zatryb, Skarbiec TFI, Jarosław Niedzielewski, Investors TFI oraz Robert Hoerberg, TFI Allianz. Goście zastanawiali się, czy druga najdłuższa w historii faza wzrostowa w Stanach Zjednoczonych ma szansę na kontynuację.

– Recesja nie grozi nam jeszcze dość długo. Powiem tak: rekord, o którym mówimy na pewno padnie i będziemy ten wzrost obserwować jeszcze długo. Wydaje mi się, że nie do końca możemy oszacować efekty działań administracji Trumpa, jeśli chodzi o stymulację fiskalną – mówił Grzegorz Zatryb, Skarbiec TFI.

Podczas debaty omówiona została długość fazy cyklu koniunkturalnego, sytuacja w USA i Unii Europejskiej, ewentualne spowolnienie w Stanach, a także zbliżające się tam wydatki infrastrukturalne.

– Obowiązujący obecnie w Stanach cykl może być trochę inny niż ostatnie dwa. Inaczej zachować się mogą i rynki akcji, i gospodarka. Wydaje mi się, że jakaś forma spowolnienia, mimo wszystko, będzie nas czekała – na całym świecie i w Stanach Zjednoczonych – podsumowywał Jarosław Niedzielewski, Investors TFI.

Rozmowa dotyczyła zaawansowanego obecnie cyklu w Stanach, reformy podatkowej, która może przedłużyć koniunkturę, a także ewentualnego skrajnego wydarzenia geopolitycznego, tzw. „czarnego łabędzia”, który zawsze jest trudny do przewidzenia.

– W naszym bazowy scenariusz jest wysokie prawdopodobieństwo, że faktycznie pobijemy rekord w przyszłym roku. Inaczej mówiąc, na razie nie widzimy tej słynnej recesji – podkreślał Robert Hoerberg, TFI Allianz.

Comments are disabled

FreshMail.pl