+48 601 632 601
wersja beta
/ Konferencje Wynikowe / Czyczerski (CCC): Polska dokonuje rzeczy niemożliwych – osiągnęliśmy wzrost sprzedaży kwartał do kwartału z metra kw. na poziomie blisko 8%

Czyczerski (CCC): Polska dokonuje rzeczy niemożliwych – osiągnęliśmy wzrost sprzedaży kwartał do kwartału z metra kw. na poziomie blisko 8%

ccc

Wyniki w I kwartale 2017, dynamiczny wzrost powierzchni handlowej oraz strategia i plany na najbliższe miesiące, m.in. ekspansja na nowe rynki. To główne tematy konferencji z udziałem Marcina Czyczerskiego, Wiceprezesa Zarządu, CFO CCC SA. Spotkanie online transmitowała telewizja inwestorzy.tv.

dsc_0011

15 maja 2017 roku w Centrum Inwestora w budynku GPW odbyła się konferencja największego producenta obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej – CCC SA. Podsumowany został I kwartał 2017 roku, w którym sprzedaż kolekcji zimowej była na rekordowo dobrym poziomie, a dzięki odpowiedniemu procesowi logistycznemu osiągnięto równie satysfakcjonujący poziom sprzedaży w marcu.

– Kolejny kwartał z rzędu zanotowaliśmy spektakularne wyniki sprzedaży obuwia, które to doskonale uzupełnia naszą ofertę sklepów stacjonarnych. Zgodnie z planem ruszyła ekspansja. Udało się powiększyć o 13 tysięcy m2 netto powierzchnię handlową. Na cały rok 2017 zaplanowaliśmy zwiększenie powierzchni o ponad 100 tysięcy m2 i te cele są, z perspektywy dnia dzisiejszego, niezagrożone – zapowiedział Marcin Czyczerski, Wiceprezes Zarządu, CFO CCC SA.

W omawianym okresie spółka zanotowała m.in. wzrost przychodów na poziomie 34%, rosnący zysk brutto na sprzedaży – z 270 w 2016 do 350 milionów złotych dziś. EBIT na poziomie 16,1 miliona złotych i EBITDA – 3,5 miliona złotych. Odczyty wewnętrzne, mimo że niektóre z nich okazały się słabsze niż w zeszłym roku, były zgodne z oczekiwaniami i prognozami Zarządu.

W trakcie konferencji pojawiły się też liczne pytania, w tym m.in.:

    • Na czym udało się zaoszczędzić w Niemczech?
    • Jak na przestrzeni całego roku będzie mogła wyglądać marża brutto?
    • Czy należy się spodziewać kontynuacji trendów związanych z redukcją kosztów zatrudnienia?

Prezentacja wyników finansowych CCC SA po I kw. 2017 r, 15.05.2017.

Comments are disabled

FreshMail.pl