/ Najnowsze / DM BDM podniósł wycenę Orange Polska do 7,51 zł, nadal rekomenduje ‚kupuj’

DM BDM podniósł wycenę Orange Polska do 7,51 zł, nadal rekomenduje ‚kupuj’

Orange

Orange

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową Orange Polska do 7,51 zł z 6,14 zł za akcję i podtrzymali rekomendację „kupuj”, wynika z raportu datowanego na 15 stycznia.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 6,02 zł, w środę na otwarciu wynosił 6,25 zł.

„Spółka pokazała lepsze niż oczekiwaliśmy wyniki za III kw. 2017 r. (raportowana EBITDA jest wyższa o 5% niż nasze wcześniejsze szacunki). W ujęciu r/r miniony kwartał był wymagający i należy mieć na uwadze, że Orange odczuwał negatywne skutki zmian w roamingu. Niekorzystny wpływ regulacji mógł być warty nawet 70 mln zł, tym samym wyłączenie skutków roamingu powinno sugerować, że EBITDA była wyższa r/r. Pozytywnie oceniamy dane z III kw. 2017 r. o przyroście klientów konwergentnych (LOVE) i przyłączenia do bazy klientów usług światłowodowych (FTTH)” – czytamy w raporcie.

Zdaniem DM BDM, w 2018 r. spółka będzie stopniowo w stanie zatrzymać erozję przychodów, co powinno skutkować także symbolicznym wzrostem EBITDA do 3,034 mld zł.

„Na kolejne dwa lata (2019-2020) w modelu staramy się uwzględnić implementację przedstawionej strategii średnioterminowej (choć nasze założenia na tle celów strategicznych mogą być zachowawcze w wybranych obszarach). Według nas potencjalny sukces transformacji dotychczasowych umów na ofertę konwergentną będzie jednym z warunków powrotu EBITDA na trwałą ścieżkę wzrostu. Z bieżącej perspektywy spodziewamy się, że EBITDA w latach 2019-2020 wyniesie odpowiednio 3,132 mld zł oraz 3,258 mld zł” – czytamy dalej.

O spółce

Orange Polska SA, spółka akcyjna, powstała i rozpoczęła działalność 4 grudnia 1991 roku. Grupa Kapitałowa Orange Polska składa się z Orange Polska i jej spółek zależnych. Akcje Orange Polska są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce. Grupa dostarcza komórkowe i stacjonarne usługi telekomunikacyjne, w tym połączenia głosowe, usługi przesyłu wiadomości i treści, dostęp do Internetu oraz telewizję.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Mateusz Namysł, #21 PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Paweł Szczepanik przedstawia: SP500, DAX, WIG BANKI, WIG20, sWIG80 | Analiza techniczna
Albert „Longterm” Rokicki, #78 PYTANIA DO LONGTERMA
Comments are disabled

FreshMail.pl