DM BOŚ: PGNiG, Dino, Mercator i Azoty trafiły do 'top picks', wycena JSW i Bogdanki w górę
/ Najnowsze / DM BOŚ: PGNiG, Dino, Mercator i Azoty trafiły do ‚top picks’, wycena JSW i Bogdanki w górę

DM BOŚ: PGNiG, Dino, Mercator i Azoty trafiły do ‚top picks’, wycena JSW i Bogdanki w górę

dmbos

dmbos

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje PGNiG, Dino Polska, Mercatora i Grupy Azoty. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Eurotel, Sanok, Idea Bank, JSW i PKN Orlen.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Alior, Asbis, Asseco SEE, Azoty, CD Projekt, Dino, Ergis, Famur, GTC, InterCars, KGHM, Lotos, LSI Software, Marvipol, Mercator, OEX, PGNiG, Play, Playway, Robyg, Vindexus

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Arctic Paper, Ciech, CI Games, Comp, Cyfrowy Polsat, Eurocash, ING BSK, Mercor, PGE, Synthos, Tauron.

„W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o +2,7 pkt proc., a w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 2,9% w porównaniu z 0,2% wzrostem indeksu WIG, głównie za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Alior, Lotos, PKN Orlen, CD Projekt i Playway)” – czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 32% (wobec 26,2% wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 5,8 pkt proc. względem poziomu referencyjnego.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 8 252,9% (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 36%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 114 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 8 216,9 pkt proc., podano także.

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli wycenę Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 125 zł ze 120 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację „kupuj”, wynika z raportu datowanego na 15 października.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 100,6 zł. W poniedziałek na początku sesji za akcję płacono 101,65 zł.

„Zaskakująca wydaje się zdolność spółki do generowania wolnych przepływów pieniężnych. Według naszych szacunków JSW, powinna być w stanie wygenerować 4,5 mln zł wolnych przepływów pieniężnych w latach 2017-19, co przekłada się na wskaźnik FCFE/EV na poziomie 14-18%, czyli znacznie wyższy niż średnia dla porównywalnych spółek” – czytamy w raporcie.

Od 2011 roku JSW SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli wycenę Lubelskiego Węgla Bogdanka do 90 zł z 80 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj”, wynika z raportu datowanego na 15 października.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 74,37 zł. W poniedziałek na otwarciu cena akcji wynosiła 72,5 zł.

„Zmiany na rynku węgla stanowią fundament naszej pozytywnej oceny perspektyw spółki w długim horyzoncie. Jednak należy tutaj podkreślić, że w 2018 roku oczekujemy jedynie 5-proc. wzrostu cen kontraktowych spółki – jest to mniej w porównaniu z oczekiwaniami wzrostu cen w innych kopalniach (PGG, Tauron, JSW), a jeszcze kwartał wcześniej liczyliśmy, że Bogdanka będzie w stanie podwyższyć ceny o 8-9%. Naszym zdaniem, Enea nie zaakceptuje zbyt dużej podwyżki cen węgla, która mogłaby negatywnie wpłynąć na wyniki segmentu generacji, tym bardziej że akurat uruchamia długo oczekiwaną inwestycję w elektrowni Kozienice, a w ubiegłym kwartale przejęła aktywa w Połańcu. Ostatecznie wydaje nam się prawdopodobne, że w 2019 Bogdanka będzie w stanie podwyższyć ceny węgla o kolejne 5%” – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują że zysk netto spółki w br. wyniesie 193,4 mln zł przy przychodach 1 806,6 mln zł.

LW Bogdanka SA jest notowana na GPW od 2009 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: CDI Konsultanci Budowlani, Andrzej Witkowski – Dyrektor ds Inwestycji Deweloperskich, #263 ZE SPÓŁEK

Businesstube: Cezary Kocik, mBank SA
Startupy.tv | Kamil Przeorski, Experty.io
Comments are disabled

FreshMail.pl