/ Najnowsze / Echo ma zgodę Komisji Europejskiej na joint venture dla projektu Resi4Rent

Echo ma zgodę Komisji Europejskiej na joint venture dla projektu Resi4Rent

Echo ma zgodę Komisji Europejskiej

Echo ma zgodę Komisji Europejskiej

Echo Investment SA otrzymało bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej (KE) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy (joint-venture) z R4R S.a r.l., podało Echo, powołując się na informację opublikowaną na stronie Komisji. Wspólne przedsięwzięcie ma dotyczyć budowy platformy mieszkań na wynajem Resi4Rent.

„Wydanie przez Komisję Europejską decyzji wyrażającej bezwarunkową zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy (joint venture) przez Echo Investment z R4R S.a r.l. było warunkiem do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy (joint venture). Po otrzymaniu decyzji przez spółkę, spółka przystąpi do finalizacji dokumentacji transakcyjnej z R4R S.a r.l.” – czytamy w komunikacie.

W maju Echo informowało, że zawarło umowę joint venture z R4R, dotyczącą stworzenia platformy mieszkań na wynajem Resi4Rent. Warunkiem zawarcia umowy jest zgoda właściwych organów antymonopolowych.

Zgodnie z zapowiedziami Echo, Resi4Rent będzie pierwszą w Polsce platformą mieszkań na wynajem: jej inwestorem, operatorem i zarządzającym.

Według umowy ramowej, Resi4Rent będzie projektem joint-venture pomiędzy R4R Sarl – podmiotem kontrolowanym przez fundusz zarządzany przez jedną z czołowych firm zarządzających inwestycjami na świecie, który obejmie 70% udziałów, a Echo Investment, który obejmie pozostałe 30% udziałów. Echo będzie odpowiedzialne za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji, natomiast Resi4Rent będzie samodzielnie zarządzało gotową platformą.

O spółce

Echo Investment SA jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmiotem dominującym grupy Echo, prowadzącej działalność w zakresie usług deweloperskich (budowa nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkalnym), sprzedaży lub wynajmu powierzchni w takich nieruchomościach oraz obrotem nieruchomościami.

Źródło: ISBnews, 09.07.2018
Zdjęcie: echo.com.pl

Zobacz także: startupy.tv| Jana Oparij, PublBox

Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics
GPW SA, Marek Dietl – Prezes Zarządu, #298 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl