+48 601 632 601
/ Najnowsze / GetBack ma umowy przedwstępne na wierzytelności

GetBack ma umowy przedwstępne na wierzytelności

GetBack

GetBack

Podmioty z grupy kapitałowej GetBack zawarły dwie przedwstępnych umowy nabycia portfeli wymagalnych i niewymagalnych wierzytelności wynikających z umów kredytów hipotecznych od instytucji finansowej z siedzibą w Kopenhadze o łącznej wartości nominalnej ok. 0,4 mld zł, poinformowała spółka. Podmioty te nabędą wierzytelności zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach zlokalizowanych w Polsce.

„Cały czas aktywnie poszukujemy interesujących możliwości inwestycyjnych. Od dłuższego czasu analizowaliśmy również potencjał rynku wierzytelności w zakresie nabywania kredytów regularnych. W naszej opinii jest to bardzo perspektywiczna część rynku wierzytelności, która będzie się dynamicznie rozwijać. Cieszę się, że to właśnie nasza spółka może zapoczątkować tego typu transakcje na rynku polskim. Jesteśmy wyposażeni w odpowiednie know-how oraz rozwiązania technologiczne, aby realizować tego typu transakcje na rynku polskim” – powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

Zawarcie umów definitywnych nabycia przedmiotowych portfeli wierzytelności przewidziane jest najpóźniej do dnia 31 marca 2018 r. Grupa tym samym rozszerza zakres swojego zainteresowania inwestycyjnego również na segment wierzytelności kredytów regularnych. Jest to pierwsza tego typu transakcja na rynku polskim, podano także.

„W szczególności doceniamy, że zbywca wierzytelności przy tak nowatorskiej transakcji na rynku polskim, obdarzył zaufaniem właśnie GetBack. Mam nadzieję, że to obiecujący początek kolejnych inwestycji tego typu dla naszej spółki” – podkreślił Kąkolewski.

O spółce

GetBack SA jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 roku grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: THE PROFIT #80: Tomasz Wojtkiewicz, Nextbike Polska SA

Startupy.tv | Michał Smentoch i Michał Sobolewski, Fibratech
Marvipol SA, Mariusz Poławski – Członek Zarządu, #177 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl