+48 601 632 601
/ Giełda / Giełda Papierów Wartościowych ma umowę o współpracy z Shenzhen Stock Exchange

Giełda Papierów Wartościowych ma umowę o współpracy z Shenzhen Stock Exchange

GPW ma umowę z Shenzhen Stock Exchange

GPW ma umowę z Shenzhen Stock Exchange

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Shenzhen Stock Exchange (SZSE) podpisały memorandum o współpracy, którego celem jest jest wymiana informacji i doświadczeń, co ma sprzyjać zwiększeniu możliwości inwestycyjnych spółek poprzez giełdy w obu krajach, podała spółka.

„Przedstawiciele GPW i SZSE widzą potencjał współpracy pomiędzy rynkami kapitałowymi w Chinach i Polsce. Możliwości pozyskania kapitału poprzez giełdy w obu krajach mogą ułatwić wzrost wielu spółkom będącym na różnych etapach rozwoju. Wspólna inicjatywa ma promować i edukować o możliwościach inwestycyjnych na GPW i SZSE” – czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia GPW, w ramach współpracy powstanie inicjatywa „China-Poland Capital Market Service Initiative” dedykowana inwestorom i firmom z obu krajów.

„Ma służyć wymianie informacji oraz doświadczeń dotyczących rynków kapitałowych Polski i Chin oraz wsparciu przedsiębiorców w nawiązywaniu relacji biznesowych. Shenzhen Stock Exchange jest jedną z trzech giełd z siedzibą w Chinach. Została założona w 1987 r., ale formalnie działa od 1990 r. Z kapitalizacją rynkową sięgającą 3,49 bln USD zajmuje ósmą pozycję wśród największych parkietów na świecie” – czytamy dalej.

O spółce

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 roku GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews, 12.10.2018

Zobacz także: BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: IX. 2018

Jak budowa CPK wpłynie na polską gospodarkę
Premium RE Summit 2018: Przemysław Wierzbicki, KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki Sp. k.
Comments are disabled

FreshMail.pl