Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro
/ Najnowsze / Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro

Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro

Haitong

Globalworth nabył Spektrum Tower

Globalworth nabył Spektrum Tower, stołeczny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy ulicy Twardej 18 od Europa Capital za ok. 101 mln euro, podano w komunikacie.

„W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLA” – powiedziała prezes Globalworth Poland Małgorzata Turek, cytowana w komunikacie.

Spektrum Tower oferuje około 29 500 m2 powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90%.

„Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower – biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji. Ta sprzedaż kończy działalność Europa Capital w ramach środkowoeuropejskiego funduszu inwestycyjnego Europa Fund III” – powiedział director, Asset Management w Europa Capital James Pennington, cytowany w komunikacie.

O spółce

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia 2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT.

Źródło: ISBnews, 12.07.2018
Zdjęcie: spektrumtower.com

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: WADY I ZALETY STRATEGII INWESTYCYJNYCH | Analiza techniczna

Mac Walen: Nie promuję bycia bogatym
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: VI. 2018
Comments are disabled

FreshMail.pl