(17.04.2018) GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack na żądanie KNF
/ Najnowsze / (17.04.2018) GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack na żądanie KNF

(17.04.2018) GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack na żądanie KNF

GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack

GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack bezterminowo na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała GPW.

Wczoraj GPW zawiesiła notowania akcji i obligacji spółki do końca dnia.

GetBack poinformował wczoraj przed rozpoczęciem sesji giełdowej, że negocjuje z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) uzyskanie finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym w kwocie do 250 mln zł. Spółka podkreśliła, że informacje te upublicznia „po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami”.

Jednak zarówno PFR, jak i PKO BP zdementowały informacje o prowadzeniu takich negocjacji z GetBack.

PFR podkreślił, że Funduszu i GetBack nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR podał, że otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack „pewne informacje o spółce”. PFR poinformował prezesa zarządu GetBack, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA, podano w oświadczeniu Funduszu.

PKO BP napisał z kolei w oświadczeniu, że „stanowczo zaprzecza”, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego.

W związku z dzisiejszym komunikatem GetBack (39/2018) PFR zapowiedział, że zawiadomi Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack SA” poprzez rozpowszechnianie „nieprawdziwych informacji na temat udziału PFR SA w negocjacjach z GetBack SA”.

O spółce

GetBack SA jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Private Equity Managers SA, Ewa Ogryczak – Wiceprezes Zarządu, #202 PREZENTACJE WYNIKÓW

Echo Investment SA, Maciej Drozd – Wiceprezes Zarządu, #203 PREZENTACJE WYNIKÓW
Nowa strategia Aforti Holding
Comments are disabled