GPW zawiesiła obrót akcjami Krezusa na wniosek KNF – inwestorzy.tv
/ Giełda / GPW zawiesiła obrót akcjami Krezusa na wniosek KNF

GPW zawiesiła obrót akcjami Krezusa na wniosek KNF

Krezus

Krezus

Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydował – na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zawieszeniu obrotu na głównym rynku GPW akcjami spółki Krezus, podała giełda.

„W związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, Zarząd Giełdy postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Krezus S.A., oznaczonymi kodem „PLNFI0200019” – czytamy w komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) skierowała dzisiaj do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami Krezusa z powodu okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami spółki z naruszeniem interesów inwestorów.

„W wyniku działań nadzorczych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ustalił, że jeden z akcjonariuszy spółki dokonał transakcji sprzedaży akcji Krezus SA, w wyniku których powstał obowiązek podania tej informacji do publicznej wiadomości. W związku z ostatecznym upływem w dniu wczorajszym terminu wykonania obowiązku notyfikacji przez tego akcjonariusza oraz faktem, iż spółka nie podała tej informacji do publicznej wiadomości UKNF zażądał od GPW zawieszenia notowań akcji Krezus SA” – czytamy w komunikacie KNF.

O spółce

Krezus SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku. W ostatnich latach spółka prowadziła działalność poszukiwawczą, a także wydobycia i sprzedaży surowców mineralnych oraz odsprzedaży koncesji wydobywczych dotyczących złota oraz boksytów. Działalność prowadzona była głównie w Republice Gwinei.

Źródło: ISBNews, 23.10.2018

Zobacz także: ASM Group nie rezygnuje z akwizycji

Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła (19.10.2018)
Szerokie podejście do technologii blockchain w bankowości
Comments are disabled

FreshMail.pl