Grupa Aforti rośnie w siłę i stawia na dalszy rozwój zasobów kadrowych
/ Kadry / Grupa Aforti rośnie w siłę i stawia na dalszy rozwój zasobów kadrowych

Grupa Aforti rośnie w siłę i stawia na dalszy rozwój zasobów kadrowych

Grupa Aforti

Grupa Aforti

Dynamicznie rozwijający się Holding Finansowy AFORTI nie zwalnia tempa, stawiając nie tylko na realizację strategii biznesowej na lata 2018-2020, ale też na rozwój kadrowy. Na początku lipca 2018 roku do Aforti Holding SA oraz Aforti Finance SA – spółek należących do Grupy AFORTI – dołączyli Piotr Klinowski oraz Tomasz Kaźmierczak, obejmując kierownicze stanowiska w strukturach Grupy.

Piotr Klinowski dołączył do zespołu Aforti Holding, obejmując funkcję Dyrektora Generalnego. Będzie odpowiedzialny za rozwój inwestycyjny Grupy AFORTI na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych. Klinowski jest związany z rynkiem finansowym od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w takich miejscach, jak: Bank ING, Deutsche Bank, HSBC czy Vestor Dom Maklerski. W ostatnich latach pracował w prywatnych domach maklerskich, pełniąc funkcję członka zarządu i dyrektora zarządzającego, odpowiedzialnego za obszary sprzedaży i wsparcia sprzedaży.

Na początku lipca 2018 roku do spółki Aforti Finance dołączył także Tomasz Kaźmierski, który objął stanowisko Wiceprezesa. Kaźmierski swoją 16 letnią karierę zawodową rozwijał współpracując z największymi firmami finansowymi w kraju, takimi jak Deutsche Bank Polska, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży czy Capital Service, obejmując stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży i Członka Zarządu. Jako Wiceprezes Aforti Finance będzie kontynuował pracę w obszarze sprzedaży, biorąc odpowiedzialność za skuteczne zarządzanie podległą strukturą na terenie Polski oraz na terenie krajów, w których Aforti Finance prowadzi i planuje rozwinąć działalność operacyjną.

***

Nowa strategia

Na początku kwietnia 2018 Grupa AFORTI ogłosiła nową strategię na lata 2018-2020. Najważniejszymi jej punktami jest m.in. przejście Aforti Holding na rynek główny GPW, upublicznienie dwóch spółek z Grupy AFORTI, rozpoczęcie działalności leasingowej, ekspansja zagraniczna do co najmniej 7 kolejnych krajów oraz rozwój sieci oddziałów i placówek własnych na terenie całej Polski. Grupa stawia również na dynamiczny rozwój kadrowy, zatrudniając kolejnych profesjonalistów i ekspertów z branży, celem jeszcze większego wzmocnienia swojej pozycji na rynku finansowym w Polsce.

Wyniki I kwartał 2018 roku

Grupa AFORTI działa jako holding finansowy świadczący usługi pożyczkowe, windykacyjne i faktoringowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz zarządzający platformą wymiany walut online dla firm. Tylko w pierwszym kwartale 2018 roku, zysk Grupy z działalności operacyjnej wyniósł 1,33 mln zł. Dodatkowo, przychody netto Grupy – sięgające poziomu 99,9 mln zł – były po I kwartale 2018 roku wyższe o 200 proc. od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Tak doskonałe wyniki finansowe Grupa AFORTI osiągnęła dzięki stale rosnącemu zapotrzebowaniu sektora MSP na zewnętrzne finansowanie oraz profesjonalne wsparcie w zarządzaniu procesami windykacyjnymi oraz faktoringowymi. Perspektywiczność branż, w których działają: Aforti Finance, Aforti Exchange, Aforti Collections i Aforti Factor dają Grupie wysoki potencjał wzrostu w kolejnych kwartałach 2018 roku.

O spółce

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

Źródło: Spółka, 05.07.2018

Zobacz także: Albert „Longterm” Rokicki, #95 PYTANIA DO LONGTERMA

Paweł Szczepanik przedstawia: DOW JONES, DAX, NIKKEI, SP500, ROPA, MIEDŹ | Analiza techniczna
Subiektywny Flash Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #30
Comments are disabled