Grupa Arts Alliance planuje wydać minimum 10 gier do 2020 roku – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Grupa Arts Alliance planuje wydać minimum 10 gier do 2020 roku

Grupa Arts Alliance planuje wydać minimum 10 gier do 2020 roku

Arts Alliance

Arts Alliance

Firmy wchodzące w skład notowanej na NewConnect Grupy Arts Alliance (podczas ostatniego WZA zmieniła nazwę z Midven) planują wydanie minimum 10 gier do 2020 roku, podała spółka.

Spółka Arts Alliance pracuje nad wydaniem 5 gier na platformę Nintendo jeszcze w 2019 r. i kolejnym tytułem „Nakayama” planowanym na 2020 r. Z kolei Kool2Play ma wydać do 2020 r. gry „Uragun” i „City of Minds”, zaś PrimeBit Games 24 stycznia wyda „Inside Grass”, podano.

„Wydanie 10 dużych nowych tytułów przez spółki wchodzące w skład Grupy jest naszym celem minimum i liczę, że uda się tę liczbę znacznie przekroczyć do końca 2020 r. Sama spółka Arts Alliance pracuje obecnie nad wydaniem na platformę Nintendo 5 tytułów, zaś Kool2Play, który planuje debiut na NewConnect w 2019 r., ma wydać ‚Uragun’ i ‚City of Minds'” – powiedział prezes Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Premiera gry „Uragun” na PC, konsole i urządzenia mobilne planowana jest na II połowę 2019 roku, zaś „City of Minds” ma zostać wydane w 2020 r. Równolegle z tworzeniem dwóch dużych tytułów w pierwszej połowie 2019 roku ma zostać wydanych 6 gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch, podano również.

„Oprócz planu wydawniczego w nadchodzących dwóch latach liczymy zarówno na wzrost organiczny, jak i kolejne transakcje czy transfery zespołów, które wzmocnią nasze kompetencje. Mocno w ramach grupy pracujemy również nad możliwością współfinansowania gier wspólnie z zewnętrznymi pomysłodawcami w zamian za późniejsze przychody z wydanych tytułów” – podsumował Zając.

O spółce

Midven SA (zmieniający nazwę na Arts Alliance GK SA) notowany na rynku giełdowym NewConnect, jest wydawcą gier internetowych, posiada udziały i/lub akcje w spółkach PrimeBit Games SA, Kool2Play Sp. z o.o. ze spółką zależną KoolThings Sp. z o.o. oraz podmiotach technologicznych: TNN Finance SA, Bookre SA, Parcel Technik SA oraz Medard SA.

Źródło: ISBNews, 19.12.2018

Zobacz także: Summa Linguae SA, Krzysztof Zdanowski – Prezes Zarządu, #317 ZE SPÓŁEK

Paweł Szczepanik przedstawia: TRZY STRATEGIE INWESTYCYJNE | Analiza techniczna
Albert „Longterm” Rokicki, #107 PYTANIA DO LONGTERMA (14.12.2018)
Comments are disabled

FreshMail.pl