Grupa Energa ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą na najbliższe 10 lat – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Grupa Energa ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą na najbliższe 10 lat

Grupa Energa ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą na najbliższe 10 lat

Energa ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą

Energa ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą

Energa SA ogłosiła Strategiczną Agendę Badawczą (SAB), która określa główne kierunki badań, rozwoju i wdrażania innowacji na najbliższe 10 lat, podała spółka.

„Strategiczna Agenda Badawcza (SAB) to dokument mający charakter ‚mapy drogowej’, który sposób określa kierunki badań, rozwoju i innowacji (obszaru B+R+I) w Grupie Energa” – czytamy w komunikacie.

    Na podstawie analiz w SAB ujęto trzy główne filary rozwojowe:

  • Usprawnienia biznesowe i technologiczne, czyli zagadnienia w zakresie kluczowych z punktu widzenia firmy obszarów, takich jak wytwarzanie energii, jej dystrybucja oraz obsługa klienta. Działania te są zaplanowane na 2 lata.
  • Innowacyjne modele biznesowe, czyli zagadnienia, nad którymi Grupa Energa rozpoczęła już pierwsze prace, w tym pilotażowe, a które z dużym prawdopodobieństwem będą ważnymi obszarami generowania nowych przychodów w przyszłości. Te obszary to Smart City, elektromobilność oraz mikrosieci. Działania zaplanowane są z horyzontem czasowym 3-5 lat.
  • Technologie przyszłości to zagadnienia związane z rozwojem nowych technologii wytwórczych i magazynowanych, które w przyszłości mogą wspierać obszar wytwarzania i dystrybucji. Są to działania z horyzontem czasowym 10 lat.

„Powstanie Strategicznej Agendy Badawczej jest kolejnym krokiem w budowie modelu operacyjnego innowacji. Dokument pozwala prawidłowo odpowiedzieć na potrzeby Grupy Energa w długoterminowej perspektywie. Dzięki temu możemy skutecznie rozwijać obszar badawczo-rozwojowy oraz innowacje, jakimi powinniśmy się kierować. SAB pozwoli pozyskiwać partnerów zewnętrznych, czyli dostawców technologii oraz know-how, a także rozwijać potencjał w spółkach grupy” – powiedziała p.o. prezesa Alicja Barbara Klimiuk, cytowana w komunikacie.

Zgodnie ze Strategią Innowacji, na działalność badawczo-rozwojową w 2020 roku spółka przeznaczy 30 mln zł, a w 2025 roku – 50 mln zł, przypomniano także.

O spółće

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Źródło: ISBnews, 10.10.2018
Zdjęcie: energa.pl

Zobacz także: Jak NCBiR zapatruje się na elektromobilność

Pfleiderer Group SA, Zbigniew Prokopowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej, #245 PREZENTACJE WYNIKÓW
Paweł Szczepanik przedstawia: LOTOS, KGHM, PKN, PZU, PGNIG | Analiza techniczna
Comments are disabled

FreshMail.pl