/ Najnowsze / Grupa Lotos zakłada pełną produkcję ropy ze złoża B8 w III kwartale 2019 roku

Grupa Lotos zakłada pełną produkcję ropy ze złoża B8 w III kwartale 2019 roku

Grupa Lotos

Grupa Lotos

Grupa Lotos zakłada wyjście centrum produkcyjnego złoża ropy naftowej B8 na Morzu Bałtyckim w I kw. 2019 r., a pełną produkcję w III kw. 2019 r., podała spółka.

„Wyjście centrum produkcyjnego w morze zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku, a zaawansowanie projektu na obecną chwilę wynosi: 80,5%. Pełna produkcja zakładana jest w III kwartale 2019 (wliczone ryzyko 90 dni)” – czytamy w odpowiedziach zarządu na pytania akcjonariusza.

30 września 2015 r. uruchomiono wstępnego wydobycie ropy naftowej przy wykorzystaniu platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic, które jest nadal realizowane.

„Równolegle, realizowane są prace stoczniowe w Gdańskiej Stoczni Remontowej związane z przebudową platformy Petrobaltic na centrum produkcyjne oraz jednocześnie prowadzone są prace mające na celu umożliwianie pełnego zagospodarowania złoża oraz prace offshore związane z zakończeniem budowy gazociągu (zabezpieczenie matami betonowymi). Przebudowa platformy w fazie realizacji prac kompletacji mechanicznej oraz przygotowania do fazy testów i uruchomień. Na ścieżce krytycznej znajduje się zakres prac elektrycznych i automatycznych” – podano także.

Złoże B8 to jedno z największych eksploatowanych złóż ropy na Bałtyku. Jego potencjał wydobywczy to ok. 3,5 mln to ropy naftowej. Złoże B8 jest położone około 63 km na północ od przylądka Rozewie, w wyłącznej strefie ekonomicznej RP. Głębokość morza w rejonie złoża kształtuje się na poziomie 81-84 metrów.

O spółce

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 24,18 mld zł w 2017 roku. Akcje Grupy Lotos od czerwca 2005 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od listopada 2009 roku Spółka jest uczestnikiem pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu firm społecznie odpowiedzialnych – RESPECT Index na GPW.

Źródło: ISBnews, 09.07.2018
Zdjęcie: lotos.pl

Zobacz także: startupy.tv| Jana Oparij, PublBox

Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics
GPW SA, Marek Dietl – Prezes Zarządu, #298 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl