/ Biznes / inviPay chce zwiększyć roczne obroty i ocenia, że może wejść na GPW w perspektywie od trzech do pięciu lat

inviPay chce zwiększyć roczne obroty i ocenia, że może wejść na GPW w perspektywie od trzech do pięciu lat

inviPay

inviPay

inviPay ocenia, że może wejść na GPW w perspektywie od trzech do pięciu lat, poinformował ISBnews.tv prezes Jakub Więcław.

„Nie chcielibyśmy iść najpierw na NewConnect, a potem na rynek główny. Jeśli już, to chcielibyśmy od razu być debiutantem na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. To jest raczej perspektywa trzech do pięciu lat” – powiedział ISBnews.tv Więcław.

Zaznaczył, że spółka najpierw chce osiągnąć efekt skali, aby pokazać że jej biznes jest skalowalny międzynarodowo, dochodowy, a także stabilny z perspektywy inwestorów giełdowych.

„Myślę, że będziemy bardziej atrakcyjni dla potencjalnych inwestorów jeżeli obok sukcesu w kraju pokażemy też rozwój na rynkach zagranicznych” – zaznaczył prezes.

inviPay spodziewa się w tym roku obrotów na poziomie przekraczającym 200 mln zł i celuje w poziom 1 mld zł rocznego obrotu do 2020 roku, poinformował ISBnews.tv prezes Jakub Więcław.

„Jako lider usług faktoringu w Polsce planujemy dalszy rozwój. Najważniejszy cel na najbliższe lata to utrzymać i umocnić pozycję lidera w zakresie świadczenia usług faktoringowych dla klientów z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Drugim celem jest skuteczny rozwój naszej aplikacji poza granicami naszego kraju” – powiedział ISBnews.tv Więcław.

InviPay działa trzeci rok operacyjnie na rynku. Dotychczas spółka rozliczyła łącznie przeszło 200 mln zł transakcji swoich klientów. W pierwszym roku było 45 mln zł transakcji, w drugim roku 155 mln zł.

„Tylko w samym 2018 roku spodziewamy się minimum 200 mln zł obrotu. Co daje dynamiczny wzrost i pokazuje rozwój spółki, a także potencjał rynku polskiego. Liczymy jednocześnie, że cel 1 mld zł obrotu jesteśmy w stanie osiągnąć w 2019-2020 roku. Wtedy będziemy niekwestionowanym liderem rynku” – zaznaczył prezes.

Stwierdził jednocześnie, że rynek usług faktoringowych jest w bardzo dynamicznej fazie rozwoju. Łącznie cały rynek firm faktoringowych rozliczył w ubr. wierzytelności na ponad 200 mld zł. W tym obrocie uczestniczyło jedynie 9 tys. z setek tysięcy polskich firm.

„To plasuje nas naprawdę wysoko w rankingu krajów w UE, a dodatkowo nadal zwiększa się skala klientów korzystających z faktoringu. Z każdym miesiącem faktorzy obsługują większy wolumen, a to dobrze wróży branży, która jest dobrze postrzegana na tle całego rynku finansowego, który musi radzić sobie z różnymi wyzwaniami” – wskazał Więcław.

O spółce

inviPay.com to startup z branży Financial Technology, z którego usług korzystają małe i średnie firmy w celu optymalizacji przepływów pieniężnych.

Źródło: ISBnews, 11.07.2018

Zobacz także: Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics

Paweł Szczepanik przedstawia: WADY I ZALETY STRATEGII INWESTYCYJNYCH | Analiza techniczna
Nowa strategia Nestmedic
Comments are disabled

FreshMail.pl