KGHM negocjuje 900 mln zł pożyczki z EBI, a JSW zawarło umowę na sprzedaż koksu
/ Najnowsze / KGHM negocjuje 900 mln zł pożyczki z EBI, a JSW zawarło umowę na sprzedaż koksu

KGHM negocjuje 900 mln zł pożyczki z EBI, a JSW zawarło umowę na sprzedaż koksu

JSW i KGHM

JSW i KGHM

Zarząd KGHM Polska Miedź zgodził się na ustalenie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) szczegółowych warunków umowy niezabezpieczonej pożyczki na kwotę 900 mln zł. Według wstępnej oferty, umowa może zostać zawarta na okres 12 lat, z opcją wyboru waluty PLN, USD lub EUR oraz oprocentowania stałego lub zmiennego dla każdej z transz pożyczki, podała spółka.

„W przypadku zawarcia umowy spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na sfinansowanie realizowanych przez spółkę projektów inwestycyjnych mających na celu modernizację procesu produkcyjnego jak i dostosowanie istniejących procesów do zmieniających się warunków górniczych, w celu poprawy wydajności jak i utrzymania ciągłości produkcji oraz implementację rozwiązań dotyczących aspektów środowiskowych” – czytamy w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 roku grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę z Voestalpine Rohstoffbeschaffungs GmbH i Importkohle GmbHa umowę na sprzedaż koksu wielkopiecowego oraz koksiku za szacunkowo 2,63 mld zł, podała spółka.

„Umowa, o której mowa powyżej została zawarta na okres 10 lat począwszy od 01.04.2018 r. do 31.03.2028 r. Szczegółowe warunki cenowe będą uzgadniane w okresach kwartalnych. Walutą rozliczenia umowy jest euro” – czytamy w komunikacie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: X. 2017

Paweł Szczepanik przedstawia: KGHM, PKN, CDR, JSW | Analiza techniczna
Paweł Szczepanik przedstawia: DAX, PKO, PEO, WIG BANKI | Analiza techniczna
Comments are disabled