Klabater planuje debiut na rynku NewConnect na początku 2019 roku – inwestorzy.tv
/ Giełda / Klabater planuje debiut na rynku NewConnect na początku 2019 roku

Klabater planuje debiut na rynku NewConnect na początku 2019 roku

Klabater

Klabater

Klabater SA planuje debiut na rynku NewConnect na początku 2019 r., a w tym roku spółka zamierza pozyskać dodatkowy kapitał poprzez prywatną emisję akcji, poinformowali przedstawiciele spółki.

„W tym roku chcemy pozyskać środki z pre-IPO, a na początku 2019 roku planujemy debiut na rynku NewConnect” – powiedział współwłaściciel spółki Robert Wesołowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka oczekuje podwojenia przychodów w 2018 r. wobec 2017 r. i planuje także trzykrotny wzrost przychodów w latach 2019-2020.

„Do 2020 r. zamierzamy wydawać co najmniej 10-12 tytułów w modelu wydawniczym, w tym 3 premiery planowane do końca roku oraz 2-3 tytuły oparte o własne wykupione IP. Pierwszym jest gra ‚Crossroads Inn’. Aby osiągnąć ten cel, planujemy pozyskanie teraz kapitału z prywatnej emisji akcji, potem planujemy debiut na NewConnect, a docelowo przejście na główny rynek GPW” – powiedział Wesołowski.

Według niego, pierwsze całościowe wyniki finansowe za ten roku spółka ze względu na trwające przekształcenia będzie mogła przedstawić na początku przyszłego roku. „W przypadku planowanego pre-IPO inwestorzy przede wszystkim poznają naszą dotychczasową działalność i prognozy na kolejne lata” – dodał Wesołowski.

Wskazał też, że obecnie obroty są szacowane na poziomie kilku milionów, a rentowność wynosi na poziomie około 30-40%.

Obecnie 100% akcji należy do obu właścicieli: Michała Gembickiego i Roberta Wesołowskiego.

„Ta pierwsza planowana emisja nie będzie dużą emisją, ale nie mamy ostatecznej decyzji, jaki to będzie dokładnie procent akcji. Po rozmowach z potencjalnymi inwestorami będziemy mogli ujawnić jaką kwotę chcielibyśmy pozyskać. Myślę, że będziemy ją znali z końcem tego tygodnia” – dodał Michał Gembicki.

„Grę ‚Regalie’, która była naszą pierwszą grą planujemy wydać także na PC. Z kolei grę ‚Heliborne’ do dzisiaj na PC sprzedaliśmy w 50 tys. szt. i 70 tys. szt. samych dodatków do tej gry. Do tej pory nasze portfolio to 4 gry, w tym gra ‚Apocalipsis’, która będzie wydana także na konsole” – powiedział Wesołowski.

Gembicki zapowiedział, że spółka w najbliższych latach chce skupić się m.in. na grze „Skyhill 2”.

„Będzie to nasze największe wydanie, a warto zauważyć, że pierwsza część tej gry sprzedała się w 200 tys. egzemplarzy. My możemy teraz bardzo łatwo dotrzeć do tych klientów, którzy zakupili pierwszą część. Zakładamy to jako nasz hit w przyszłym roku” – dodał Gembicki.

„Kolejną planowaną grą jest ‚Zodiac’, która przygotowywana jest przez firmę znaną z produkcji gry ‚Apocalipsis’ i wydana zostanie ona na wszystkie konsole. „Nasze własne studio pracuje nad naszą własną grą ‚Crossroads Inn’ i planujemy ją wydać w przyszłym roku” – dodał Gembicki.

O spółce

Klabater SA to polski, niezależny wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo i pomoc w zarządzaniu projektem, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynku lokalnym, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, Playstation oraz Nitendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed.

Źródło: ISBNews, 26.09.2018

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: WIG, WIG20, mWIG40, sWIG80, WIG BANKI | Analiza techniczna

AB SA, Grzegorz Ochędzan – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, #243 PREZENTACJE WYNIKÓW
AB SA, Andrzej Przybyło – Prezes Zarządu, #310 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl