KNF sprawdza ewent. naruszenia Altusa przy nadzorze nad GetBack
/ Bez kategorii / KNF sprawdza ewent. naruszenia Altusa przy nadzorze nad GetBack

KNF sprawdza ewent. naruszenia Altusa przy nadzorze nad GetBack

KNF

KNF
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie administracyjne w związku z potencjalnym naruszeniem przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych obowiązków w zakresie bieżącego nadzoru nad wykonywaniem przez GetBack zarządzania portfelami wierzytelności sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, których zarządzanie zostało powierzone GetBack przez Altus, podała spółka.

Notowania

 

„Postępowanie dotyczy wyłącznie sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, w których zlecono zarządzanie spółce GetBack. Jednocześnie informujemy, że względem spółki nie są kierowane wystąpienia dotyczące innych funduszy” – czytamy w komunikacie.

Altus TFI pragnie zaznaczyć, iż od początku w sposób aktywny oraz zdecydowany działa w celu zabezpieczenia interesów uczestników sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez spółkę, w tym w odniesieniu do których powierzono funkcję zarządzającego spółce GetBack, między innymi poprzez bieżący nadzór nad działalnością zarządzającego, podano także.

„Zarząd Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych oświadcza, iż spółka zarządza wszystkimi funduszami inwestycyjnymi w sposób rzetelny oraz profesjonalny, z zachowaniem najwyższej profesjonalnej staranności, stawiając na pierwszym miejscu interes uczestników funduszy, co będzie wykazywać w ramach wszczętego przez KNF postępowania” – czytamy dalej.

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

Źródło: ISBnews 27.07.2018

Zobacz także: Jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce opowiada Mirosław Januszko, 6B47 Poland.

Kiedy T-Bull SA przechodzi na główny parkiet warszawskiej giełdy… Selvita SA, Bogusław Sieczkowski – Wiceprezes zarządu, #232 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl