+48 601 632 601
wersja beta
/ Najnowsze / Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Cena ropy idzie lekko w górę wskutek zmniejszenia wydobycia przez Arabię Saudyjską, która w lipcu 2018 roku obniżyła poziom produkcji do 10,3 mln b/d, co stanowi spadek o 189 tys. b/d względem czerwca 2018. Nie bez znaczenia dla wyceny ropy jest również wejście w życie pierwszej transzy amerykańskich sankcji na Iran.

Finalnie – notowania OIL.WTI sięgnęły ponad 69 USD za baryłkę, a wycena Brent wzrosła do ponad 74 USD za baryłkę. Według analityków Aforti Exchange – większych zmian na rynku ropy trzeba spodziewać się w ostatnim kwartale 2018 roku. Na listopad 2018 przewidziana bowiem została kolejna seria restrykcji, wymierzona przez USA w irański sektor naftowy i gazowy oraz w irański bank centralny.

Z kolei nerwowa sytuacja na rynku miedzi nieco się ustabilizowała po oddaleniu perspektywy miesięcznego strajku w największej na świecie, chilijskiej kopalni Escondida. Surowiec lekko tracił na wartości, ale cały czas broni kluczowego wsparcia, co skutkować może wzrostem cen w kolejnych tygodniach.

Ropa w odwrocie – cena lekko w górę z potencjałem do dalszych wzrostów

Notowania ropy WTI wciąż dążą do testu lokalnego oporu w cenie 70.05 USD. Na przeszkodzie stoi jednak bariera 70 USD, która już drugi raz z rzędu spowodowała cofnięcie.

Dopóki jednak notowania pozostają powyżej naruszonego kanału spadkowego, oczekujemy kolejnych prób rozwinięcia wzrostów do bariery średnioterminowej w cenie 71.35 USD.

- notowania ropy  w układzie miesięcznym

Źródło: Aforti Exchange – notowania ropy w układzie miesięcznym

Miedź broni kluczowego wsparcia

Zgodnie z oczekiwaniami, lokalny szczyt poprzedniej struktury wzrostowej (a) w cenie 275.50 USD zatrzymał przecenę na rynku miedzi. W końcówce lipca i na początku sierpnia 2018 widoczne było również odreagowanie, które może okazać się początkiem ruchu w rejon 38.2-proc. zniesienia poprzedniej fali spadkowej, a więc realnym celem popytu może okazać się poziom 300 USD.

Warunkiem wzrostu cen miedzi jest oczywiście utrzymanie się strefy 275.50 – 277.20 USD w bieżącym tygodniu.

notowania miedzi w układzie miesięcznym

Źródło: Aforti Exchange – notowania miedzi w układzie miesięcznym

Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.

***

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

Źródło: Marek Paciorkowski (dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI), 10.08.2018

Zobacz także: Czym ma się zajmować, co finansować i czym w ogóle jest Corporate Venture Capital

W jaki sposób cyfryzacja ułatwia nam życie
Mateusz Namysł, #27 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (03.08.2018)
Comments are disabled

FreshMail.pl