+48 601 632 601
wersja beta
/ Wydarzenia / Kornacki (IMS): Nie nastawiamy się na bardzo szybkie wzrosty za wszelką cenę, bo w tym biznesie to droga donikąd

Kornacki (IMS): Nie nastawiamy się na bardzo szybkie wzrosty za wszelką cenę, bo w tym biznesie to droga donikąd

ims_sensory_media

Podtrzymana polityka dywidendowa, niezmienione prognozy finansowe i planowane wzrosty EBIT, EBITDA czy zysku netto o 20%. O wynikach i planach IMS SA mówią Michał Kornacki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny i Piotr Bielawski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy. Spotkanie online transmitowała telewizja inwestorzy.tv.

ims

31 sierpnia 2017 roku w budynku GPW w Centrum Inwestora odbyła się konferencja wynikowa IMS SA. Podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację spółki, w tym m.in. stały wzrost lokalizacji abonamentowych, plany na rozwój IMS, a także notowania giełdowe, które według prognoz mogą sięgnąć nawet 5 złotych.

– Półtora roku temu, na początku 2016 roku, akcje IMS kosztowały około 2 złotych. W tym momencie jest to kurs około 3,60, czyli licząc w tym okresie jest to wzrost 80%. Jest to bardzo dobry wzrost, ale i tak uważamy, że te akcje są niedowartościowane – mówił Piotr Bielawski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy IMS SA.

Wyniki finansowe za I półrocze 2017 to przychody na mniej więcej niezmienionym poziomie. Historycznie spółka przygotowuje się natomiast do najlepszego – czwartego – kwartału. Obniżyły się też koszty, dzięki czemu zysk operacyjny i netto oraz EBITDA są znacząco wyższe niż w analogicznym okresie 2016 roku.

– Sytuacja na rynku jest dzisiaj taka, że ponieważ jesteśmy w pozycji niekwestionowanego lidera w tej części Europy i również jakościowo jesteśmy spozycjonowani jako gracz numer jeden, to jesteśmy też najdroższą firmą na rynku w tej branży. Nie chcemy tego zmieniać – podsumowuje strategię Michał Kornacki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny IMS SA.

W trakcie spotkania omówiono dający stabilne wzrosty model abonamentowy spółki, wprowadzany program motywacyjny czy rozbudowywane nowe produkty. Podsumowano też wartość reklam w Polsce, próby konsolidacji rynku europejskiego poprzez akwizycje, a także skupy akcji własnych przez IMS.

W trakcie konferencji pojawiły się liczne pytania, w tym m.in.:

  • Co dalej z przejęciem brytyjskiej spółki Pixel?
  • Jakie są plany IMS, co do skupionych akcji?
  • Jak wyglądają działania sprzedażowe spółki na rynkach zagranicznych?

Comments are disabled

FreshMail.pl