(16.04.2018) Kruk finalizuje umowę przejęcia Agecredit, spółki działającej na rynku inkaso we Włoszech
/ Najnowsze / (16.04.2018) Kruk finalizuje umowę przejęcia Agecredit, spółki działającej na rynku inkaso we Włoszech

(16.04.2018) Kruk finalizuje umowę przejęcia Agecredit, spółki działającej na rynku inkaso we Włoszech

Kruk finalizuje umowę przejęcia Agecredit

Kruk finalizuje umowę przejęcia Agecredit

Kruk SA podpisał umowę przejęcia 51% udziałów w spółce Agecredit srl z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso we Włoszech, podał Kruk.

„Przedmiotem umowy jest nabycie 51%, udziałów w spółce Agecredit. Zapisy umowy zakładają docelowe posiadanie 100% udziałów w Agecredit w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Spółka Agecredit prowadzi działalność w zakresie obsługi wierzytelności na zlecenie na terenie Włoch. Skonsolidowane przychody Agecredit w 2017 roku wyniosły 3,1 mln euro (wg kursu średniego NBP z 16.04.2018 r. 13 mln zł)” – czytamy w komunikacie.

Agecredit działa na rynku inkaso we Włoszech od 1994 roku. Zatrudnia 68 osób i posiada obecnie ponad 80 partnerów biznesowych z najważniejszych sektorów – bankowego, pożyczkowego, telekomunikacyjnego, e-commerce i innych, podano w osobnym komunikacie.

„Zaznaczamy kolejny filar naszej strategii rozwoju – na rynku włoskim, wielokrotnie większym niż polski, zaoferujemy kompleksową obsługę wierzytelności na zlecenie. Agecredit to organizacja starsza niż Kruk, prowadzona przez tego samego przedsiębiorcę od ponad 20 lat – w sposób, który rozumiemy i doceniamy. Spółka ma efektywne operacje i solidną bazę partnerów biznesowych. Kruk wniesie do niej międzynarodowe doświadczenie i relacje biznesowe z największymi włoskimi bankami, pozyskane w procesach zakupu portfeli na tym rynku. Potencjał całego rynku obsługi na zlecenie jest ogromny i szacujemy go na 700-800 mln euro rocznie. Chcemy być tam istotnym graczem” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

O spółce

Kruk SA jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2011 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2018

Private Equity Managers SA, Ewa Ogryczak – Wiceprezes Zarządu, #202 PREZENTACJE WYNIKÓW
TFI nie są w stanie promować oszczędzania długoterminowego
Comments are disabled

FreshMail.pl