/ Najnowsze / Kruk zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych

Kruk zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych

Kruk

Kruk

Zarząd Kruka podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej, podała spółka.

„Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest stworzenie jednej z wiodących europejskich firm zarządzających wierzytelnościami i osiągnięcie znaczącej pozycji grupy w Europie Zachodniej i na innych rynkach poprzez rozwój organiczny i akwizycje. Na obecnym etapie przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, w szczególności pozyskanie dla emitenta międzynarodowego partnera finansowego lub dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak powyższych działań” – czytamy w komunikacie.

W najbliższym czasie zarząd planuje zawrzeć umowę z doradcą finansowym, który wesprze go w przeprowadzeniu przeglądu opcji strategicznych, podano także.

„Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej przez zarząd nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa” – zastrzeżono dalej.

O spółce

Kruk SA jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2011 roku.

Źródło: ISBnews, 09.07.2018
Zdjęcie: kruk.eu

Zobacz także: startupy.tv| Jana Oparij, PublBox

Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics
GPW SA, Marek Dietl – Prezes Zarządu, #298 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl