/ Giełda / Kurs CD Projekt na rekordowych maksimach, a wartość spółki w tym roku wzrosła prawie dwukrotnie

Kurs CD Projekt na rekordowych maksimach, a wartość spółki w tym roku wzrosła prawie dwukrotnie

Kurs CD Projekt na rekordowych maksimach

Kurs CD Projekt na rekordowych maksimach

CD Projekt SA na giełdzie bije rekordy, a wielkością przewyższa wielkie państwowe spółki. Wartość biznesu kierowanego przez Adama Kicińskiego w tym roku wzrosła prawie dwukrotnie – do 18 mld zł.

Wycena ciągle rośnie. W piątek notowania pobiły kolejny rekord i przekroczyły próg 190 zł za sztukę, co oznacza, że firma warta jest już ponad 18 mld zł.

Od początku roku notowania CD Projektu niemal podwoiły się, dając zarobić niemałe pieniądze wszystkim posiadaczom akcji. Osoby, które na początku roku dokonałyby zakupu za 10 tys. zł, teraz miałby na koncie maklerskim ponad 19 tys. zł.

Wyobraźnię inwestorów ostatnio rozpala również wizja sukcesu Cyberpunka. To gra, nad którą polskie studio pracuje od 2012 roku. Premiera ciągle się przedłuża, ale po czerwcowej prezentacji pierwszego zwiastuna gry na targach E3 w Los Angeles ciekawość zarówno graczy jak i inwestorów znowu jest ogromna. Czy w niedalekiej przyszłości już widać kolejny wielki sukces?

O spółce

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”. CD PROJEKT SA jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: ISBnews, 13.07.2018

Zobacz także: Mac Walen: Nie promuję bycia bogatym

startupy.tv| Michał Polanowski, AllSporter
Nowy Prezes Altus TFI SA
Comments are disabled

FreshMail.pl