/ Najnowsze / (18.05.2018) LPP podtrzymuje plan dwucyfrowego wzrostu sprzedaży, wejścia do trzech krajów w bieżącym roku

(18.05.2018) LPP podtrzymuje plan dwucyfrowego wzrostu sprzedaży, wejścia do trzech krajów w bieżącym roku

LPP

LPP

LPP SA podtrzymuje plan otwarcia salonów sprzedaży w trzech nowych krajach, jak i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w całej grupie w tym roku, poinformował ISBnews wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

„Podtrzymujemy plany otwarcia w tym roku 3 nowych krajów – Kazachstan, Słowenia i Izrael – jak i oczekujemy dwucyfrowego wzrostu sprzedaży całej grupy dzięki właśnie nowym salonom oraz e-commerce” – powiedział Lutkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że sprzedaż w internecie w I kw. wzrosła o 140% r/r znacznie szybciej niż się firma spodziewała.

„Nasz cel na ten rok to wzrost sprzedaży w e-commerce o 100% r/r. Zakładamy, że w tym roku osiągniemy przychody z internetu na poziomie 720 mln zł. W drugiej połowie roku chcemy dołączyć do e-commerce Ukrainę” – dodał wiceprezes.

Lutkiewicz zwrócił uwagę, że w branży odzieżowej styczeń i luty należą do najsłabszych miesięcy ze względu na trwające wyprzedaże.

„W marcu rozpoczynamy wprowadzanie do salonów nowych kolekcji i widzimy, że sprzedaż znacząco rosła najbardziej w drugiej połowie miesiąca. To zapowiada nam kolejne dobre miesiące” – dodał wiceprezes.

„W Polsce będziemy mieli sukcesywnie coraz mniej sklepów, ale powierzchniowo będziemy rośli. Będziemy zamykać mniejsze sklepy lub powiększać tam, gdzie jest to możliwe” – powiedział wiceprezes podczas konferencji prasowej.

Marża brutto wyniosła 45,1% w I kw. wobec 58% w IV kw ub.r. „W tym roku zakładamy, że marża brutto utrzyma się na poziomie 54-55%” – dodał wiceprezes.

„Chcemy zwiększać powierzchnię sklepów wszystkich naszych marek. Nie widzimy większych problemów, jeżeli chodzi o wolne niedziele od handlu. Widzimy wzrosty w sprzedaży w e-commerce, a w sklepach stacjonarnych ruch przeniósł się przede wszystkim na soboty” – dodał.

LPP SA zakłada wzrost powierzchni o 11% r/r w 2018 r.

Spółka zapowiedziała zmianę roku obrotowego – rok obrotowy w 2019 r. będzie mieć 13 miesięcy, a pierwszy 12-miesięczny rok obrotowy po zmianie rozpocznie się 1 lutego 2020 roku, podano w prezentacji.

„Po przesunięciu roku obrotowego w każdym kwartale będziemy mieli jeden słaby miesiąc, a nie jak teraz – np. w I kw. mamy aż dwa miesiące słabsze” – powiedział Lutkiewicz.

Spółka zakłada, że rok obrotowy po zmianach będzie zaczynał się dla LPP od 1 lutego.

Dodał, że zostało podpisane drugie porozumienie Accord dotyczące bezpieczeństwa pracy osób zatrudnionych w fabrykach w Bangladeszu.

Spółka przygotowała pierwszy swój raport zintegrowany za rok 2017.

„Jest on porównywalny, gdyż stworzony w oparciu o międzynarodowe standardy – GRI Standards. Można nasz raport porównać z każdą inną spółką odzieżową” – powiedziała koordynator ds. CSR w LPP Anna Miazga.

Dodała, że LPP SA rocznie przygotowuje 40 tys. projektów i projektanci muszą już na poziomie projektowania brać pod uwagę ochronę środowiska.

„Wyprodukowaliśmy w ub. r. 0,5 mln koszulek z bawełny organicznej, w tym roku będzie to znacznie więcej” – dodała.

„Mamy własnych audytorów i w ub. r. zostało przeprowadzonych 1 118 audytów. Jesteśmy jedyną firmą z Polski należącą do Acoordu i w styczniu podpisaliśmy umowę na kolejne 3 lata” – wskazała także.

LPP w ub. roku na cele charytatywne przekazała produkty i darowizny w łącznej kwocie 2 mln zł.

O spółce

LPP SA zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Subiektywny Flash Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #26

BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: IV. 2018
startupy.tv | Anton Butser, PingDelivery
Comments are disabled

FreshMail.pl