+48 601 632 601
wersja beta
/ Wydarzenia / Lutkiewicz (LPP): W tym kwartale wypracowaliśmy tyle zysku netto, ile w całym 2016 roku

Lutkiewicz (LPP): W tym kwartale wypracowaliśmy tyle zysku netto, ile w całym 2016 roku

lpplogo-01

Współpraca z Kate Moss, otwarcie sklepu na Oxford Street, ekspansja na wschód. Do tego bardzo dobre wyniki za II kwartał 2017 roku. To tematy konferencji z udziałem Przemysława Lutkiewicza, Wiceprezesa Zarządu LPP SA. Spotkanie online transmitowała telewizja inwestorzy.tv.

 

2017-09-03_132249

30 sierpnia 2017 roku w Centrum Inwestora w budynku GPW odbyła się konferencja LPP SA. Omówiono wyniki za II kwartał 2017 roku, a także kluczowe dla spółki wydarzenia, takie jak m.in. współpraca z Kate Moss w ramach kampanii Reserved jesień-zima 2017, otwarcie flagowego sklepu w Londynie czy wejście na rynek białoruski.

– Na koniec II kwartału spółka miała ponad 1700 sklepów w 19 krajach. Sprzedaż w sklepach stacjonarnych wzrosła o ponad 5% w I półroczu, a sprzedaż internetowa podwoiła się w tym okresie. Wynikiem było zwiększenie sprzedaży o 15% i wypracowanie 3 miliardów złotych przychodów – mówił Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes Zarządu LPP SA.

Konferencja była okazją do podsumowania działalności na rynku rosyjskim, gdzie spółka przekroczyła liczbę 300 sklepów. Miniony kwartał przyniósł też otwarcie sklepów internetowych w krajach bałtyckich, niemniej e-commerce to nadal głównie wzrosty na starszych rynkach – np. w Polsce o 70% rok do roku.

Na konferencji zapowiedziano otwarcia nowych sklepów, które skumulowane będą w IV kwartale, a także podsumowano zmienioną politykę zarządzania towarem, która przyniosła już rekordowe marże handlowe – 56,5%. Jako czynnik wpływający pozytywnie na wyniki grupy wymieniono m.in. słabszego dolara. Cele LPP na najbliższe dwa lata to zrównanie zobowiązań z zapasami, czyli uwolnienie gotówki z kapitału obrotowego.

– To był bardzo pozytywny kwartał. Narastająco za I półrocze mamy prawie 100 milionów zysku operacyjnego i ponad 50 milionów zysku netto, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem – podsumował Lutkiewicz.

W trakcie konferencji pojawiły się też liczne pytania, w tym m.in.:

  • Na co LPP może przeznaczyć środki gotówkowe?
  • Czy w spółce były, są lub będą większe kontrole odnośnie VAT?
  • Czy wyższa sprzedaż w Niemczech miała charakter jednorazowy czy to zmiana strukturalna?

Comments are disabled

FreshMail.pl