+48 601 632 601
/ Najnowsze / Marvipol Development kupił dwie nieruchomości oraz ma przedwstępną umowę na działkę w Warszawie

Marvipol Development kupił dwie nieruchomości oraz ma przedwstępną umowę na działkę w Warszawie

Marvipol Development

Marvipol Development

KH 1, spółka zależna Marvipol Development SA, zawarł z osobą fizyczną niepowiązaną z grupą kapitałową Marvipol Development umowę sprzedaży dwóch nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 0,3 ha zlokalizowanych w Śródmieściu w Warszawie, podała firma. Łączna kwota wyniosła 21,55 mln zł.

„Intencją emitenta jest realizacja na nieruchomości inwestycji mieszkaniowej” – czytamy w komunikacie.

Marvipol Development SA uzgodnił w formie przedwstępnej termin zawarcia umowy przyrzeczonej nabycia dwóch sąsiadujących nieruchomości w Warszawie w dzielnicy Bielany za łącznie 9,2 mln zł na wrzesień 2019 r., podała spółka.

„Umowa przedwstępna została zawarta pomiędzy emitentem i osobami fizycznymi niepowiązanymi ze spółką, a zawarcie umowy przyrzeczonej wymaga wystąpienia wskazanych w umowie przedwstępnej szeregu okoliczności oraz wypełnienia zobowiązań o charakterze formalno-prawnym lub ekonomicznym” – czytamy w komunikacie.

Intencją spółki jest realizacja na nieruchomości inwestycji mieszkaniowej, podano także.

O spółce

Marvipol Development SA jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol SA – z dniem 1 grudnia 2017 roku przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol SA od 1996 roku. Od grudnia 2017 roku po podziale spółka ponownie notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Businesstube: Wiesław Łatała, Marvipol Development SA

Aleksy Uchański: Gry jest teraz łatwiej wyprodukować i sprzedawać
Marvipol Development SA, #6 DEBIUTY GIEŁDOWE
Comments are disabled

FreshMail.pl