Mateusz Namysł: W grudniu warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rozstrzygnięcia polityczne (brexit, Stany Zjednoczone-Chiny, ceny ropy) – inwestorzy.tv
/ Podsumowanie miesiąca / Mateusz Namysł: W grudniu warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rozstrzygnięcia polityczne (brexit, Stany Zjednoczone-Chiny, ceny ropy)

Mateusz Namysł: W grudniu warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rozstrzygnięcia polityczne (brexit, Stany Zjednoczone-Chiny, ceny ropy)

FBa5pzl5Jvk.jpg
    Dowiedz się:

  • Które spółki w listopadzie radziły sobie lepiej niż rynek?
  • Które spółki radziły sobie gorzej?
  • Na co warto zwrócić uwagę w grudniu?

Listopad 2018 – miesiąc dużych zmienności na amerykańskim rynku akcji, straciły indeksy akcyjne w Niemczech, silna przecena dotknęła ropę naftową. W III kwartale dobrze zaprezentowała się natomiast polska gospodarka.

W listopadzie lepiej niż rynek radziła sobie m.in. Grupa Azoty. Spółka poinformowała o przejęciu Goat TopCo. Dosyć dobrze radził sobie kurs Torpolu. Wyniki napawają optymizmem na przyszłość. Odbicie obserwowaliśmy też w przypadku Orbisu, co wiąże się z wezwaniem do sprzedaży akcji przez spółkę AccorHotels. Gorzej radził sobie m.in. Getin Noble Bank, który zanotował spadki w związku z głośną aferą medialną. Od wielu miesięcy słabo radzi sobie Medicalgorithmics. Inwestorzy nie wierzą w dynamiczny wzrost organiczny spółki. Również w Quercus TFI spadły aktywa pod zarządzaniem.

Comments are disabled

FreshMail.pl