/ Podsumowanie miesiąca / Mateusz Namysł: W maju inwestorzy będą zwracać uwagę na sezon wyników za I kwartał, szczególnie w małych spółkach

Mateusz Namysł: W maju inwestorzy będą zwracać uwagę na sezon wyników za I kwartał, szczególnie w małych spółkach

8l_Wu6yeRWA.jpg
    Dowiedz się:

  • Które spółki w kwietniowym otoczeniu radziły sobie dobrze?
  • Które spółki radziły sobie słabo?
  • Na co będą zwracać uwagę inwestorzy w maju?

Kwiecień 2018 – miesiąc podwyższonej zmienności na rynkach. W Stanach to także czas początku wyników finansowych za I kwartał oraz wzrostu rentowności amerykańskich obligacji.

W kwietniu dobrze radził sobie 11 bit studios. Spółka wydała pozytywnie przyjęty tytuł – Frostpunk. Udany miesiąc ma za sobą Vivid Games. Producent gier kontynuuje odbicie rozpoczęte w tym roku. Świetne szacunkowe wyniki za I kwartał przedstawiło też X-Trade Brokers. Gorzej w kwietniu radził sobie GetBack, którego notowania akcji i obligacji zostały zawieszone na giełdzie. Sytuacja wpłynęła negatywnie m.in. na Quercus TFI. Wynikami za IV kwartał rozczarował Elemental Holding. W kwietniu stracił 50% swojej kapitalizacji. W maju warto obserwować wyniki spółek za I kwartał, ewentualne sankcje na Iran, nasilenie się protekcjonalizmu Stany Zjednoczone-Chiny oraz rentowność amerykańskich obligacji.

Comments are disabled

FreshMail.pl