Mateusz Namysł: W marcu warto zwrócić uwagę na wyniki włoskich wyborów i posiedzenia EBC i FED
/ Podsumowanie miesiąca / Mateusz Namysł: W marcu warto zwrócić uwagę na wyniki włoskich wyborów i posiedzenia EBC i FED

Mateusz Namysł: W marcu warto zwrócić uwagę na wyniki włoskich wyborów i posiedzenia EBC i FED

fR6BYgIiUoc.jpg

Dowiedz się:

  • Które spółki na warszawskim parkiecie radziły sobie lepiej niż rynek?
  • Które spółki radziły sobie gorzej w lutym?
  • Na co warto zwrócić uwagę w marcu 2018 roku?

Luty 2018 – miesiąc korekty na globalnych rynkach finansowych, jej negatywnego wpływu na warszawskich parkiet, a także czas wzrostu rentowności amerykańskich obligacji i ogłoszenia wyników spółek za IV kwartał.

W lutym na warszawskim parkiecie dobrze radziła sobie spółka XTB. Pokazała niezłe wyniki za IV kwartał. Zmienność na rynkach potencjalnie może zachęcać do większej aktywności na rynku Forex. W lutym techniczne odbicie zaliczyło Forte. Spółka zakończyła budowę fabryki płyt wiórowych i zaczęła jej rozruch, co może zwiększyć wyniki finansowe. Gorzej niż rynek radziła sobie m.in. Bogdanka. Wpływ miało zwolnienie prezesa. Kolejny słaby miesiąc ma za sobą Medicalgorithmics. Spółka nie odnotowuje wysokiej dynamiki wzrostowej. Wśród dużych spółek negatywnie wyróżnił się Eurocash, który rozczarował wynikami. W marcu warto zwrócić uwagę na wynik włoskich wyborów, a także posiedzenia banków – Europejskiego Banku Centralnego i Fed.

Comments are disabled

FreshMail.pl