MEANDRY BIZNESU: Mariusz Książek, część 1
/ Meandry biznesu / Mariusz Książek, część 1: „Żyjemy w kraju, w którym brakowało i brakuje mieszkań”

Mariusz Książek, część 1: „Żyjemy w kraju, w którym brakowało i brakuje mieszkań”

8dH-r6ygJqg.jpg

Mariusz Książek, Prezes, Założyciel i Główny Akcjonariusz Marvipol Development SA w rozmowie z Agnieszką Zarębą o trudnym, ale generującym dobry zwrot na kapitale biznesie inwestycyjno-deweloperskim. Oto pierwsza część wywiadu, który został zrealizowany w formie trylogii dla inwestorzy.tv.

W pierwszej z trzech części wywiadu z Mariuszem Książek poruszone zostały zagadnienia dotyczące szeroko pojętego rynku deweloperskiego. Prezes Marvipol Development opowiedział, skąd decyzja o wejściu właśnie w tę branżę, podsumował na jakim etapie rozwoju jest spółka i dlaczego uważa ją za niedowartościowaną.

– Dzisiaj rynek się zglobalizował o tyle, że mamy TOP10 graczy na rynku polskim, do których my również się zaliczamy, bo jest to mierzone na rynku w ilości sprzedanych lokali w danym roku. Takie są statystyki. Chociaż mnie, na marginesie, bardziej interesuje wynik wygenerowany na branży real estate, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju projekty, nie ilości – mówi Mariusz Książek, Prezes, Założyciel i Główny Akcjonariusz Marvipol Development.

Mariusz Książek wspominał także pierwsze inwestycje spółki i ówczesne zarobki na nich, mówił również o największych graczach w branży. W rozmowie przedstawił główne wyróżniki wszystkich projektów Marvipolu, a także opowiedział o próbach wejścia w budownictwo specjalistyczne. Rozmowa o powodach i efektach spin-offu spółki, zmianach w branży deweloperskiej, satysfakcji z projektów, a także o planach na przyszłość.

– Mamy bardzo dobre projekty mieszkaniowe. Kilka z nich będziemy zaczynali w tym roku, kilka w przyszłym. Mamy ustalony pipeline. Są to inwestycje w Warszawie, w tym także te bardzo ekskluzywne – typu Powiśle, ale także bardziej powszechne – ze średniej półki. Nasza spółka ma też trzy projekty w Trójmieście – podsumowuje Mariusz Książek.

Comments are disabled