Medical Finance Group chce zwiększyć skalę działalności, nie wyklucza GPW
/ Najnowsze / Medical Finance Group chce zwiększyć skalę działalności, nie wyklucza GPW

Medical Finance Group chce zwiększyć skalę działalności, nie wyklucza GPW

Medical Finance Group

Medical Finance Group

Medical Finance Group SA (MFG), specjalizująca się finansowaniu płatności ratalnych za usługi medyczne, planuje zwiększyć skalę działalności. Na ten cel potrzebuje finansowania, którego potencjalnym źródłem może być m.in. publiczna emisja akcji, poinformował prezes Krzysztof Sokalski. Decyzje w tej kwestii mają zapaść do końca wakacji.

„Chcemy skokowo zwiększyć skalę działalności. Mamy pomysł i opracowaną długofalową strategię dla firmy, brakuje nam dodatkowego źródła finansowania. Rozważamy różne scenariusze, w tym przeprowadzenie IPO i wejście na GPW. Ostateczne decyzje podejmiemy do końca wakacji” – powiedział Sokalski podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że wartość portfela spółki to „duże” kilkadziesiąt mln zł. Dodatkowe środki (szacunkowe potrzeby spółki to 35-45 mln zł) mają pomóc w ugruntowaniu pozycji lidera w kategorii medical consumer finance, intensyfikacji komunikacji z rynkiem i powiększenie portfolio placówek współpracujących z obecnych ponad 5 tys. do 9 tys.

„Chcemy utrzymać wysokiej jakości portfel kredytów oraz wprowadzić nowe produkty finansowe dla klienta detalicznego oraz kadry medycznej wszystkich szczebli” – zapowiedział prezes.

Zaznaczył, że rynek medical consumer finance jest wciąż w Polsce w początkowej fazie rozwoju.

„Dlatego potencjał jest ogromny. W Niemczech czy we Włoszech ok. 60% zabiegów stomatologicznych finansowanych jest przez pacjentów z wykorzystaniem produktów kredytowych, w Polsce ten odsetek jest wielokrotnie niższy. Dotyczy to także innych procedur jak ortopedia czy okulistyka. Dodatkowo z naszych obserwacji wynika, że coraz większy popyt na finansowanie ratalne jest na szybko rosnącym rynku medycyny estetycznej” – wskazał Sokalski.

O spółce

Medical Finance Group SA to warszawska spółka oferująca pierwszy w Polsce system finansowania i płatności ratalnych za usługi medyczne świadczone przez ponad 5 tys. placówek współpracujących tj. gabinety, szpitale i kliniki. Funkcjonuje na rynku od 2010 roku początkowo pod nazwą Ratalnie.com, a od 2012 roku jako Medical Finance Group (MFG). Jest właścicielem marek MediRaty, MediLine i MedKarta. Prowadzi działalność na rynku polskim, działając w dwóch obszarach rynku: klienta indywidualnego oraz lekarzy prowadzących praktykę. W pierwszym obszarze MFG oferuje osobom fizycznym pożyczki konsumenckie z przeznaczeniem na pokrycie szeroko rozumianych usług stomatologicznych, medycznych i estetycznych (health&beauty). W drugim obszarze oferuje lekarzom mającym praktykę lekarską, pożyczki gotówkowe na cele związane z prowadzoną działalnością.

Źródło: ISBnews, 19.06.2018

Zobacz także: Aktywność spółek z portfela LARQ

Blockchain – rewolucja szybsza niż początki internetu
T-Bull SA, Damian Fijałkowski – Członek Zarządu, #295 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl