Medidata uzyskała amerykański patent na wynalazek EP-Bioptom – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Medidata uzyskała amerykański patent na wynalazek EP-Bioptom

Medidata uzyskała amerykański patent na wynalazek EP-Bioptom

Medidata

Medidata

Medidata – spółka zależna Medinice SA – uzyskała amerykański patent, wydany przez United States Patent and Trademark Office na wynalazek pod nazwą ‚EP-Bioptom’, podało Medinice.

„EP-Bioptom to elektrofizjologiczny cewnik diagnostyczny przeznaczony zwłaszcza do pozyskiwania biopsji endomiokardialnej tkanek serca, który jest naprowadzany i monitorowany przy pomocy systemu mapowania elektroanatomicznego 3D. Ponadto EP-Bioptom przeznaczony jest również do wykonywania zabiegów biopsji mięśnia sercowego, która jest inwazyjnym badaniem pozwalającym na przeprowadzenie badań morfologicznych, immunohistologicznych i strukturalnych” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Medinice przypomina, iż Medidata posiada już patent na wynalazek EP-Bioptom przyznany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Złożone zostały również wnioski patentowe w procedurze międzynarodowej oraz europejskiej, podano także.

O spółce

Medinice SA to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 roku na rynku na NewConnect.

Źródło: ISBnews, 10.10.2018

Zobacz także: Jak NCBiR zapatruje się na elektromobilność

Pfleiderer Group SA, Zbigniew Prokopowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej, #245 PREZENTACJE WYNIKÓW
Paweł Szczepanik przedstawia: LOTOS, KGHM, PKN, PZU, PGNIG | Analiza techniczna
Comments are disabled

FreshMail.pl