+48 601 632 601
/ Najnowsze / Medinice wyda 25 mln zł na start-upy nowych technologii medycznych

Medinice wyda 25 mln zł na start-upy nowych technologii medycznych

Medinice

Medinice

Medinice otrzymała 20 mln zł bezzwrotnej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa. Pieniądze będą wykorzystane w ramach tworzonego w ramach grupy Medinice funduszu MediAlfa, który będzie wspierał projekty badawczo-rozwojowe z obszaru med-tech. Dodatkowo grupa wyłoży na ten cel 5 mln zł.

„Tworzymy działalność funduszu zalążkowego, tzw. seed fund, który będzie inwestował 1-3 mln zł w pojedyncze przedsięwzięcia, obejmując w nich do 49% udziałów. Wsparcie z NCBiR w postaci 20 mln zł oraz nasz wkład własny 5 mln zł sprawiają, że zakładamy zainwestowanie łącznie 25 mln zł w kilkanaście projektów w okresie do trzech lat” – powiedział prezes Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

Łącznie Grupa Medinice pozyskała już ponad 30 mln zł dotacji, z czego projekty zakończone i rozliczone miały wartość ponad 2 mln zł, a największym obecnie realizowanym projektem – poza funduszem MediAlfa – jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego nowych technologii w dziedzinie elektrofizjologii i kardiochirurgii w Rzeszowie (8,1 mln zł dofinansowania przy 10,2 mln zł kosztów kwalifikowanych), podano również.

Medinice w ramach uruchamianego funduszu MediAlfa zamierza inwestować w projekty technologii medycznych na wstępnym etapie rozwoju – od pomysłu i koncepcji do wyjścia z fazy laboratoryjnej.

„Realizacja inwestycji ze wsparciem NCBiR powinna uzupełnić rozwijane przez Medinice projekty kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Posiadamy 12 technologii, z czego dotychczas skupialiśmy się na trzech, a związana z nimi pierwsza transakcja wyjścia powinna nastąpić już w 2018 roku” – dodał Choudhary.

O spółce

Medicine to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: WIG20, WIG BANKI, WIG, PKN, LTS, PZU, CDR, KGHM | Analiza techniczna

Mabion SA, Artur Chabowski – Prezes Zarządu, #174 PREZENTACJE WYNIKÓW
Marvipol SA, Mariusz Książek – Prezes Zarządu, #175 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl