/ Najnowsze / Mercor SA pozyskał zamówienia warte 34,5 mln zł we wrześniu, wzrost o 55% r/r

Mercor SA pozyskał zamówienia warte 34,5 mln zł we wrześniu, wzrost o 55% r/r

mercor

mercor

Mercor SA pozyskał zamówienia w wysokości 34,5 mln zł we wrześniu 2017 roku, co oznacza wzrost o 55% r/r, poinformowała spółka. W całym drugim kwartale roku obrotowego 2017/2018 (czyli od lipca do września 2017 r.) spółka pozyskała zamówienia o wartości 94,7 mln zł, tj. o 44% większe r/r.

Z kolei w okresie od kwietnia do września 2017 (I półrocze roku obrotowego grupy 2017/2018) Mercor pozyskał zamówienia o wartości ok. 175,3 mln zł, co oznacza wzrost o 28% r/r.

„Wzrost wartości zamówień odnotowujemy we wszystkich pionach produktowych grupy zarówno w kraju, jak i za granicą. Regularnie rosnący poziom zamówień to przede wszystkim efekt inwestycji m.in. w zwiększenie mocy produkcyjnych, reorganizację produkcji i rozszerzenia portfela produktów we wszystkich pionach. Dziś produkujemy większe wolumeny w znacznie krótszym czasie i jesteśmy przygotowani na większe zamówienia klientów. Ponadto pracujemy nad rozwojem sprzedaży trzech nowych strategicznych produktów grupy: płyty mcr Silboard, której produkcja będzie zwiększana, rodziny klap oddymiających na bazie PVC mcr Ultra Therm, których sprzedaż za chwilę ruszy, oraz rozwiązań pod marką DFM z zakresu oddzieleń przeciwpożarowych produkowanych od niedawna przez DFM Doors. W tej chwili produkty te są na wczesnym etapie wprowadzania na rynek – dla przykładu wartość zamówień na nowatorskie produkty DFM Doors na koniec września wynosiła około 200 tys. zł. Widzimy ogromne perspektywy dla wszystkich nowych produktów zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą” – powiedział prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

Przykładowe zamówienia pozyskane przez grupę w II kwartale roku 2017/2018:

  • Tunel w Katarze, Doha, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji;
  • Centrum konferencji klimatycznej w Bonn, Niemcy, systemy oddymiania;
  • Centrum logistyczne Post Group, Belgia, systemy oddymiania;
  • Biurowiec Nowogrodzka Square, Warszawa, systemy wentylacji pożarowej;
  • Kopalnia Gazu Ziemnego LMG dla PGNiG, ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji, przypomniano.

Spółka jest notowana na warszawskiej GPW od 2007 roku.

Grupa Mercor SA celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo umacniając swoją pozycję – jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Startupy.tv | Maciej Orlik, GetAnna

CDI Konsultanci Budowlani, Andrzej Witkowski – Dyrektor ds Inwestycji Deweloperskich, #263 ZE SPÓŁEK
Businesstube: Cezary Kocik, mBank SA
Comments are disabled

FreshMail.pl