Monnari Trade ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple CP od Gino Rossi
/ Najnowsze / Monnari Trade ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple CP od Gino Rossi

Monnari Trade ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple CP od Gino Rossi

Monnari Trade

Monnari Trade

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Monnari Trade SA spółki Simple CP i S Trade Mark od Gino Rossi SA, podała spółka.

„Zarząd Monnari informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała zgodę, wydaną w dniu 4 czerwca b.r., przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na koncentrację polegającą na przejęciu przez spółkę kontroli nad Simple Creative Products SA oraz firmą S Trade Mark Sp. z o.o. Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację jest jednym z warunków zawarcia umowy nabycia przez spółkę ww. podmiotów” – czytamy w komunikacie.

Monnari Trade SA poinformowało 20 lutego, że złożyło spółce Gino Rossi SA wstępną niewiążącą ofertę na zakup 100% akcji Simple Creative Products za szacunkową kwotę 46-50,5 mln zł, przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki.

O spółkach

Monnari Trade SA to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 roku. Na Giełdzie Papierów Wartościowych jest notowana od 2006 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły ok. 244,3 mln zł w 2017 r.

Gino Rossi SA zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2006 roku.

Źródło: ISBnews, 05.06.2018

Zobacz także: MCI Capital SA, Ewa Ogryczak – Wiceprezes Zarządu, CFO, #218 PREZENTACJE WYNIKÓW

BIZNES TO SZTUKA #1: Holy Art, WallArtNow
Aforti Holding SA, Klaudiusz Sytek – Prezes Zarządu, #219 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl