/ Najnowsze / NCBiR rekomenduje wniosek Celon Pharma SA do dofinansowania na ok. 25 mln zł

NCBiR rekomenduje wniosek Celon Pharma SA do dofinansowania na ok. 25 mln zł

celonpharma

celon pharma

Wniosek Celon Pharma o dofinansowanie projektu dotyczącego rozwoju przedklinicznego i klinicznego innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na kwotę 24,8 mln zł zostały zarekomendowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania, podała spółka.

„Zarząd Celon Pharma informuje, iż w dniu 22 października 2017 r. powziął informację o zarekomendowaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania wniosku spółki złożonego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 dotyczącego projektu pn.: ‚Rozwój przedkliniczny i kliniczny innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II’. Całkowity koszt projektu został określony na 39,4 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 24,8 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Wniosek spółki o dofinansowanie został pozytywnie rozpatrzone i rekomendowane do dofinansowania. Projekt zostanie zrealizowany do 2022 r.

Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 roku.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: CDI Konsultanci Budowlani, Andrzej Witkowski – Dyrektor ds Inwestycji Deweloperskich, #263 ZE SPÓŁEK

Startupy.tv | Maciej Orlik, GetAnna
Startupy.tv | Kamil Przeorski, Experty.io
Comments are disabled

FreshMail.pl