Oferta Rafako za 181,6 mln zł netto najkorzystniejsza w przetargu PGE GiEK
/ Najnowsze / Oferta Rafako za 181,6 mln zł netto najkorzystniejsza w przetargu PGE GiEK

Oferta Rafako za 181,6 mln zł netto najkorzystniejsza w przetargu PGE GiEK

Rafako

Rafako

Oferta Rafako o wartości 181,6 mln zł netto (223,4 mln zł brutto) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – na modernizację instalacji odsiarczania spalin w blokach 3 i 4 oraz 5 i 6 w Elektrowni Bełchatów, podało Rafako

„Termin realizacji w/w zadania przypada na koniec maja 2021 roku. O zawarciu umowy emitent poinformuje oddzielnym raportem bieżącym” – czytamy w komunikacie.

O spółkach

Rafako SA jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Rafako SA jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1994 roku.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2009 roku.

Źródło: ISBnews, 12.07.2018
Zdjęcie: rafako.com.pl

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: WADY I ZALETY STRATEGII INWESTYCYJNYCH | Analiza techniczna

Mac Walen: Nie promuję bycia bogatym
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: VI. 2018
Comments are disabled

FreshMail.pl