/ Najnowsze / (13.03.2018) OT Logistics powołała spółkę spedycyjną na kraje byłej Jugosławii

(13.03.2018) OT Logistics powołała spółkę spedycyjną na kraje byłej Jugosławii

OT Logistics powołała spółkę spedycyjną

OT Logistics powołała spółkę spedycyjną

OT Logistics utworzyła spółkę OTL Forwarding, która zapewni obsługę spedycyjną i transportową klientom z Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Macedonii, podała firma. Utworzenie OTL Forwarding ma na celu zwiększenie obecności grupy na tych rynkach i może przyczynić się do zwiększenia przeładunków w kontrolowanym przez OT Logistics porcie w chorwackiej Rijece.

„Utworzenie spółki OTL Forwarding jest kolejnym krokiem w realizacji strategicznych celów Grupy Kapitałowej OT Logistics i umacniania pozycji na rynkach Europy Środkowej. Obecność grupy na Zachodnich Bałkanach oraz w Słowenii ułatwi nam pozyskiwanie klientów, szczególnie w zakresie transportu drogowego i kolejowego, a także bieżący kontakt z nimi. Liczymy również, że intensyfikacja kontaktów biznesowych na lokalnych rynkach wpłynie pozytywnie na wolumen przeładunków towarów w porcie w Rijece. Chcemy uczestniczyć w rozwijaniu lokalnego rynku spedycyjnego i logistycznego – widzimy tu duży potencjał rozwoju oparty przede wszystkim o bardziej efektywne wykorzystanie istniejącej w regionie infrastruktury transportowej” – powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w komunikacie.

„Utworzenie nowej spółki w Serbii to również element budowania przez grupę kapitałową OT Logistics korytarza transportowego Północ-Południe na terenach położonych między Morzami Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym i intensyfikacji wymiany towarowej pomiędzy krajami Europy Środkowej” – dodał prezes.

OTL Forwarding, z siedzibą w Belgradzie, będzie świadczyć m.in. usługi spedycji krajowej i międzynarodowej (spedycja rzeczna, kolejowa, lądowa, lotnicza), usługi przeładunkowe, transport towarów ponadgabarytowych, usługi typu Project Cargo, przewóz towarów w temperaturach kontrolowanych oraz obsługę celną. Nowa spółka będzie również korzystała z usług lokalnych portów morskich, w tym Rijeki w Chorwacji oraz Ploče na południu tego kraju, podano również.

O spółce

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w lipcu 2013 roku. W 2016 roku miała 712 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Inwestorzy.TV z wizytą w Elektrowni Kozienice

AMICA Wronki SA, Jacek Rutkowski – Prezes Zarządu, #282 ZE SPÓŁEK
Czy wygoda podczas zakupów idzie w parze z bezpieczeństwem?
Comments are disabled

FreshMail.pl