(16.04.2018) PFR i PKO BP dementują informacje o negocjacjach z GetBack nt. finansowania
/ Najnowsze / (16.04.2018) PFR i PKO BP dementują informacje o negocjacjach z GetBack nt. finansowania

(16.04.2018) PFR i PKO BP dementują informacje o negocjacjach z GetBack nt. finansowania

PFR i PKO BP dementują informacje o negocjacjach z GetBack

PFR i PKO BP dementują informacje o negocjacjach z GetBack

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) oświadczył, ze nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania. Fundusz odniósł się w ten sposób do dzisiejszego komunikatu GetBack, w którym spółka poinformowała, iż negocjuje z PFR i z PKO Bankiem Polskim uzyskanie finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym w kwocie do 250 mln zł.

„Polski Fundusz Rozwoju SA nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack SA, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania. PFR SA i GetBack SA nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR SA otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack SA pewne informacje o spółce. PFR SA poinformował prezesa zarządu GetBack SA, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA”- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu PFR na Twitterze.

PKO Bank Polski SA „stanowczo zaprzecza”, by prowadził negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego z GetBack, podał bank. PKO BP odniósł się w ten sposób do dzisiejszego komunikatu GetBack, w którym spółka poinformowała, iż negocjuje z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) uzyskanie finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym w kwocie do 250 mln zł.

„W związku z raportem bieżącym GetBack SA z dnia 16 kwietnia 2018 roku, PKO Bank Polski stanowczo zaprzecza, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego” – czytamy w stanowisku PKO BP opublikowanym na profilu banku na Twitterze.

W związku z dzisiejszym komunikatem GetBack (39/2018) PFR zapowiedział, że zawiadomi Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack SA” poprzez rozpowszechnianie „nieprawdziwych informacji na temat udziału PFR SA w negocjacjach z GetBack SA”.

Zarząd GetBack S.A. poinformował w komunikacie – jak podkreślił, „po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami” – o pozytywnym zaangażowaniu w rozmowy z PKO BP oraz PFR na temat udzielania GetBack lub podmiotom z grupy kapitałowej GetBack finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym. Łączna kwota finansowania udzielonego przez bank i PFR wyniesie do 250 mln zł, podała spółka.

Według GetBack, „strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania”.

O spółce

GetBack SA jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2018

Private Equity Managers SA, Ewa Ogryczak – Wiceprezes Zarządu, #202 PREZENTACJE WYNIKÓW
TFI nie są w stanie promować oszczędzania długoterminowego
Comments are disabled

FreshMail.pl